جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

صدا و سیمای خراسان رضوی در ماه ضیافت الهی - صفحه محتوایی خبر

 

 

صدا و سیمای خراسان رضوی در ماه ضیافت الهی

صدا و سیمای خراسان رضوی در ماه ضیافت الهی

 

مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی ضمن تبریک ماه مبارک رمضان ماه بهار قرآن وماه عبادتها و نیایش های عارفانه و بندگی برنامه های صدا و سیمای خراسان رضوی را در استان تشریح کرد.

محسن نصر پورابراز داشت با توجه به ویژگی مشهد مقدس ، بارگاه منور رضوی و خیل زائران حرم مطهر علی بن موسی الرضا (ع) این مرکز آمادگی کامل برای استقبال ماه رمضان وارائه برنامه های متنوع را دارد.

مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی با رویکرد ایجاد فضای معنوی ،شور ونشاط برای مهیمانان ضیافت الهی به برنامه های معاونت سیمای مرکز خراسان رضوی اشاره کرد وگفت . ماه طاهر ویژه برنامه افطارسیمای مرکز که از ساعت 18:45 الی 20:40 به تهیه کنندگی مجید زنده جانی و داوود شریفی به صورت زنده با اجرای مجریان کشوری و استانی تهیه و پخش می شود. این برنامه از مهمانان، کارشناسان، آیتم های مناسب از شهرستان ها و سفره های افطاری خواهد بود .کارگردان ماه طاهر رضا ضیغمی می باشد.

محسن نصرپور از برنامه بهار مهربانی ویژه سحر خبر داد و ابراز داشت این برنامه به تهیه کنندگی علی محمد کاظمیان پور و کارگردانی سید روح ا... حیدری در فضای معنوی حرم مطهر رضوی، از ساعت 2 بامداد تا اذان صبح به صورت زنده و مستقیم از شبکه استانی سیمای خراسان رضوی پخش می شود.

در این برنامه ضمن استفاده از کارشناسان و مداحان حاضر در حریم ملکوتی رضوی از حال و هوای معنوی روزه داران و زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی همراه پخش دعا و مناجات، گزارش، حرم تا حرم، ترتیل خوانی قرآن کریم، اذان و نماز صبح استفاده خواهد شد.

وی همچنین از ترتیل قرآن بعد از اذان صبح و ارتباط زنده و پخش مستقیم از صحن انقلاب و قرائت یک جزء قران و پخش از شبکه یک به صورت ترتیل توسط قاریان برجسته کشور و خراسان رضوی خبر داد .تهیه کننده این بخش عبدالرزاق رمضان نژاد و کارگردان پیمان احسانی زادمی باشد.همچنین ترتیل عصرگاهی قبل از اذان مغرب ارتباط زنده و پخش مستقیم از صحن و مسجد گوهرشاد با شبکه افق و هر روزه عصر یک جزء به صورت ترتیل توسط قاریان ملی و خراسان رضوی پخش می شود.

تهیه کننده این بخش محمد رضا امیری و کارگردان آن سراداراست.

وی افزود بخش ترتیل نیم روزی از ساعت 10:30 تا 11:30ارتباط زنده و پخش مستقیم از رواق امام خمینی (ره) با شبکه قرآن هر روز تا پایان ماه رمضان ادامه دارد.

محسن نصر پور از حال وهوای معنوی رادیو خراسان رضوی دراین ماه خبر داد وافزود آوای ربنا به مدت 90 دقیقه از ساعت 19 تا 20:30 به تهیه کنندگی مصطفی اعلمی و رضا سلیمانی آماده پخش می باشد . دعای ربنا، قرآن، اذان، گزارش از مساجد، گزارش از سطح شهراز بخش های متنوع این برنامه است . گویندگان این برنامه احسان کاشانی و شهلا شایسته وگزارشگران مرضیه رحیمی و علی سلیمی و صدابردار علیرضا جعفری می باشند. نسیم سحری ویژه سحرنیز به مدت 90 دقیقه به تهیه کننده گی رضا سلیمانی و مهدی مقدس زاده از ساعت 2:50 بامداد تا 4:30 پخش می شود. این برنامه شامل بخش کارشناسی ، گزارش، دعای سحر، سخنرانی می باشد .گوینده محمد رحیمی، گزارشگرجواد حسن زاده و صدا بردارمیثم نظری زاده است.

مدیر کل صداوسیمای خراسان رضوی به ویژه برنامه های تدارک دیده شد در معاونت خبر مرکز اشاره کرد وگفت گزارش های مرتبط به این ماه سه گزارش ویژه خبری، گزارش لیالی قدر که به صورت ویژه کار خواهد شد.گزارش ویژه شهادت حضرت علی (ع) و گزارش هایی از محافل قرآنی ،قاریان و حافظان موفق قرآنی و همچنین از مساجد گزارش تولیدی و مستند خبری تهیه و پخش خواهد شد.

گزارش های پزشکی و سلامت

که جنبه آموزش و اطلاع رسانی دارد برای افرادی که نیاز به اطلاعات لازم دارند نیز تهیه می شود.

وی همچنین برنامه های برونمرزی خراسان رضوی اشاره کرد وگفت رادیو تاجیکی در ماه مبارک رمضان ویژه برنامه سحرگاهی راهر شب از ساعت 1:30بامداد تا 3 بامداد با عنوان زنده دلان به مدت 90 دقیقه آماده کرده است این برنامه شامل ادعیه رمضان، ابتهاج، تواشیح، تفسیر، کارشناس و قرائت قرآن است تهیه کننده برنامه مجید حاتم زاده، صدابردارخداداد پیلتن و نادر افشارمی باشند.

ایشان افزود :رادیو تاجیکی تنها رادیو برون مرزی دارای ویژه برنامه سحر در مرکز به صورت زنده پخش می کند.

وی از برنامه های رادیو دری در ماه مبارک رمضان ترتیل قرآن به تهیه کنندگی فاطمه راستگو به مدت یک ساعت و به وقت بندگی به تهیه کنندگی ارغوان حیدری به مدت 45 دقیقه همچنین در وادی نور به تهیه کنندگی غلامرضا شجاعی به مدت 1 ساعت وادعیه روزانه ماه مبارک رمضان وسفره های آسمانی به تهیه کنندگی هانیه بذر افشان ویژه افطار و اذان مغرب به مدت 30 دقیقه پخش می شود.

محسن نصر پور از برنامه ماه مهربانی ویژه افطار رادیو ازبکی در ماه مبارک رمضان یاد کرد .وگفت ماه مهربانی به تهیه کنندگی امید صفایی نیا و وحیده اسکندری در طبقه کلامی – پیامی و روایی از ساعت 19:45 به مدت 15 دقیقه با آیتم های دعای روز با ترجمه، گزارش، متن و حکایت همه روزه به روی آنتن می رود.

همچنین برنامه در مکتب روح ا...به مناسبت 40 سالگی انقلاب اسلامی ایران در 32 قسمت 12 دقیقه ای به تهیه کنندگی اسکندری در رادیو ازبکی تهیه و پخش خواهد شد و تا دهه فجر ادامه خواهد یافت.

در این برنامه به معرفی شخصیت ویژه امام خمینی (ره)، تبیین ویژگی استکتبار ستیزی در گفتمان انقلاب اسلامی و مکتب حضرت امام (ره) پرداخته خواهد شد.