جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در سوگ شهادت دخت نبی مکرم اسلام - صفحه محتوایی خبر

 

 

صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در سوگ شهادت دخت نبی مکرم اسلام

صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در سوگ شهادت دخت نبی مکرم اسلام

 

صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در سالروز شهادت جانسوز حضرت فاطمه مرضیه به سوگ می نشیند.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی، برنامه های متنوعی در معاونت های صدا ، سیما و رادیو برون مرزی مرکز آذربایجان شرقی برای بزرگداشت شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها تدارک دیده شده است.

شبکه استانی صدای مرکز آذربایجان شرقی از ابتدای ایام فاطمیه در برنامه های سحرلر ، خانواده ، یاشاسین جوانلیق و آخشاملار به صورت ویژه به موضوع شهادت حضرت فاطمه سلام الله پرداخت کرده، همچنین ویژه برنامه های رادیو انقلاب و دانیشیق را در سالروز خاموشی شمع وجود ام ابیها فاطمه مرضیه سلام الله به روی آنتن می برد.

رادیو شهر مراغه هم در برنامه صبحگاهی سحرلر و برنامه ائویمیز با تهیه گزارش از مادران و همسران شهدا، به بررسی زندگی پربار حضرت فاطمه و نقش بی نظیر ایشان در حمایت از همسر و امام و مولای زمان خود و تاثیر نقش مادران و همسران شهیدان انقلاب اسلامی ایران می پردازد.

شبکه سهند در ایام حزن و اندوه شهادت بانوی دوعالم در برنامه های روتین سحرلر ، تبریزیم و گئجه لر به این موضوع پرداخته و  ویژه برنامه های سیره ، خاطره لر ، خطبه خوانی حضرت زهرا سلام الله ، نماخوانی دیوار فدک ، بانوی بهشتی ، در غربت مدینه ، میزگرد غم گونلری ، بانوی بی نشان ، در سوگ اطهر و در سکوت مدینه را هم از آنتن تلویزیونی سهندتقدیم مخاطبان سوگوار خود نموده است. علاوه بر این، در روز شهادت نور دو دیده حضرت محمدمصطفی صلی الله هم برنامه صبحگاهی سحرلر و خانواده به صورت ویژه و با آیتم های مختلف  به روی آنتن خواهدرفت.  

رادیو برون مرزی آذربایجان شرقی هم در شب و روز شهادت دخت رسول الله برنامه های متنوعی برای شنوندگان آذری زبان منطقه باکو و قفقاز تهیه کرده است. مشکات به تهیه کنندگی سجاد دشتی ، ایلن سنه چای دمیشم به تهیه کنندگی نسرین میلانی زاده ، ویژه برنامه روز شهادت به تهیه کنندگی نسرین میلانی زاده، برنامه چراغ مشتمل بر فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص شهادت حضرت فاطمه و مقام و منزلت زن در اسلام به تهیه کنندگی اکرم رضایی ، برنامه شناور به تهیه کنندگی محمدرضا رحیمی و پخش برنامه سخنرانی در سه قسمت از جمله تمهیدات رادیو برون مرزی برای مخاطبان خود می باشد.