جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

صدا و سیمای مرکز قم سیاه پوش محرم - صفحه محتوایی خبر

 

 

صدا و سیمای مرکز قم سیاه پوش محرم

صدا و سیمای مرکز قم سیاه پوش محرم

 

ویژه برنامه‌های صداوسیمای مرکز قم به مناسبت ایام سوگواری سیدالشهدا علیه السلام در ماه محرم اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی صدا وسیمای مرکز قم، صدای مرکز قم با ویژه برنامه «اینجا کربلاست» به تهیه کنندگی محمد باقری معین و ناصر هاشمی از شب اول تا شب سیزدهم محرم هر شب ساعت18:30 به صورت زنده روی آنتن رادیو قم می‌رود .

آثار و برکات امام حسین(ع)، محبت امام حسین(ع) در دنیا، برزخ و آخرت، آثار و برکات زیارت عاشورا، برکات گریه برای امام حسین (ع)، برکات زیارت مرقد امام حسین(ع) و برکات تربت امام حسین (ع)؛ از جمله موضوعات این برنامه است که در  بخش های کارشناسی،‌ نمایش کوتاه،‌ معرفی یاران کربلا،‌ گزارش،‌ شعر آیینی، کتاب شناسی محرم، معرفی پیرغلامان و ارتباط با مراکز استانها به آن پرداخته می‌شود.

«شب های محرم» وبژه برنامه ای است به تهیه کنندگی سید محمد عظیمی که در دهه اول ماه محرم مراسم هیئت رزمندگان اسلام قم با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین دکتر رفیعی و مداحی حاج حسن شالبافان را از مجتمع امام خمینی ساعت22  هر شب به صورت زنده پوشش می‌دهد.

ویژه برنامه زنده روز تاسوعای حسینی به تهیه کنندگی حمید باقریان ساعت 10 صبح و ویژه برنامه روز عاشورای حسینی نیز  به تهیه کنندگی محمد باقری معین ساعت9 صبح همراه با ارتباط با حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها  و مسجد مقدس جمکران روی آنتن رادیو قم می‌رود.

برنامه زنده  «شب های ایران» ویژه شب شهادت امام سجاد (ع) نیز ساعت ۳۰ دقیقه بامداد از رادیو قم و همزمان از صدای مراکز استانی پخش می‌شود. ویژه برنامه روز شهادت امام سجاد (ع) هم ساعت 10 صبح به تهیه کنندگی طیبه رضوانی با موضوع فضائل و سیره امام سجاد و نقش ایشان در کربلا تقدیم مخاطبان صدای مرکز قم خواهد شد.

برنامه های ثابت و روزانه رادیو قم مانند «سلام زندگی»، «بر ساحل سخن»، «فصل جوانی» و «یه نفس تازه» نیز با حال و هوای ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) از صدای مرکز قم پخش خواهد شد.

همچنین سیمای مرکز قم به مناسبت ایام سوگواری سید و سالار شهید با برنامه های شبکه نور به مناسبت ایام سوگواری سید وسالار شهیدان، حضرت امام حسین علیه السلام، حال و هوای حسینی می‌گیرد و علاوه بر برنامه های روزانه و ثابت که متناسب با محرم تغییر می‌کنند؛ ویژه برنامه ‌هایی نیز برای این ایام در نظر گرفته شده است .

«مشرق عشق» عنوان ویژه برنامه‌ای به تهیه کنندگی علی فرحناک است که از شب اول تا هجدهم محرم با حضور پیرغلامان،‌ مداحان، شاعران و خادمان حسینی استان قم هر شب ساعت 22 به صورت زنده روی آنتن سیمای نور می‌رود.

امسال نیز همچون گذشته آئین‌های عزاداری هیئات بزرگ مذهبی استان قم از شب اول محرم به مدت 12 شب ساعت 23:30 در ویژه برنامه «کاروان عاشورایی» توسط سیمای مرکز قم پوشش داده می‌شود.

مراسم عزاداری روز تاسوعا و عاشورای حسینی از حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها هم به صورت زنده تقدیم مخاطبان رسانه ملی می‌شود. همچنین سخنرانی واعظان و خطیبان حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها در ایام سوگواری سید الشهداء نیز هر روز ساعت 12 از سیمای مرکز قم پخش می‌شود.