جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

صدا و سیمای مرکز چهارمحال وبختیاری برای خلق حماسه ای دیگر آماده است - صفحه محتوایی خبر

 

 

صدا و سیمای مرکز چهارمحال وبختیاری برای خلق حماسه ای دیگر آماده است

صدا و سیمای مرکز چهارمحال وبختیاری برای خلق حماسه ای دیگر آماده است

 

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز چهارمحال وبختیاری: مدیرکل صدا و سیمای مرکز چهارمحال وبختیاری در خصوص برنامه های 29 اردیبهشت روز انتخابات گفت: معاونت سیمای مرکز به منظور شرکت عظیم مردم در انتخابات، نمایش حضور گسترده، همبستگی و مشارکت مردم و تلاش در جهت بالا بردن سطح آگاهی، دانش و بصیرت سیاسی با ویژه برنامه "بر بام افتخار"، حماسه ای دیگر را به رخ جهانیان می کشد.

مهرداد عظیمی افزود: این برنامه از ساعت 7 صبح با بخش های متنوعی همچون: کلام رهبر، گزارش های مردمی، گزارش از شهرستان های مختلف استان، ارتباط مستقیم با واحد سیار مستقر در شهرستان لردگان، بروجن، امامزادگان دوخاتون شهرکرد و ستاد انتخاباتی استان و ارائه اخبار لحظه به لحظه و اطلاعیه های خاص در خصوص انتخابات برای مردم، حضور خوانندگان محلی، ارتباط با فرمانداران و ارتباط با شبکه های سراسری، سعی در خلق حماسه دیگر مردم استان در انتخابات را دارد.

عظیمی گفت: از ویژگی های این برنامه می توان به حضور مجریان مجرب و خوانندگان بومی و محلی و
بهره گیری از دو واحد سیار تلویزیونی و دو لینک ماهواره ای و بهره گیری از فضای مجازی جهت ارتباط با کارشناسان و نیز مخاطب اشاره نمود.

وی خاطرنشان کرد: در برنامه "بر بام افتخار" از هفت گروه پرتابل و برنامه ساز استفاده شده است که در مکان های مختلف استان مستقر می شوند و با شروع رأی گیری به گزارش این حماسه عظیم می پردازند.

عظیمی در مورد ویژه برنامه صدای مرکز در روز انتخابات گفت: معاونت صدای مرکز با برنامه زنده "حماسه حضور" از ساعت 7 صبح تا ساعات پایان رأی گیری، حضور گسترده مردم استان را در انتخابات پوشش خواهد داد.

وی افزود: گزارشگران این برنامه گزارش های متنوعی را به صورت زنده از شهرستان های نه گانه استان از حضور، هیجان و شور همدلی هم استانی ها تقدیم مخاطبان خواهند کرد.

عظیمی گفت: در برنامه "حماسه حضور" به طور متناوب با سایر استان ها ارتباط زنده و مستقیم برقرار خواهد شد تا هموطنان عزیز از وضعیت حضورشان در پای صندوق های رأی در کلیه نقاط کشور مطلع شوند.

وی همچنین با اشاره به بخش های متنوع این برنامه گفت: مشارکت همه جانبه مخاطبان و شنوندگان با برنامه، سرودهاي حماسي و مهيج، ارتباط با ستاد انتخابات و پخش موسیقی های ملی و محلی، شور و هیجانی وصف ناپذیر به این برنامه خواهند بخشید.

وی به برنامه های حوزه معاونت خبر مرکز اشاره کرد و گفت: تولید چهار مستند خبری"شور حضور" با محوریت اقدامات و فعالیت های صورت گرفته برای برگزاری انتخابات و حضور گسترده مردم، تولید دوازده گزارش به صورت تریبون آزاد با اقشار مختلف مردم، راه اندازی باکس های خبری کوتاه پیرامون"اخبار انتخابات" و "بولتن انتخابات"، تولید 97 گزارش خبری با محوریت انتخابات در استان، تولید و انتشار بیش از 850 خبر برای پخش محلی در بخش های خبری رادیو و تلویزیون و سایت خبرگزاری صدا و سیما، برقراری 12 ارتباط مستقیم با شبکه های خبری رادیویی و تلویزیونی ملی، تهیه بولتن های انتخاباتی به صورت هفتگی، بارگذاری اخبار و
گزارش های انتخاباتی در سایت خبرگزاری صدا و سیمای "چهارمحال و بختیاری" به آدرس:   http://chb.iribnews.ir، بسته های خبری در تایم های حداکثر شش دقیقه، از اقدامات این معاونت برای افزایش مشارکت و انعکاس حضورحداکثری مردم در قبل از انتخابات و روز رأی گیری بوده است.

عظیمی به اجرای 28 طرح نظرسنجی حوزه پژوهش در خصوص انتخابات اشاره کرد  وگفت: اجرای این نظرسنجی ها به منظور رصد افکار عمومی در حوزه انتخابات بوده که در شهرهای شهرکرد، فارسان، بروجن و ده روستا و توسط 32 نفر از عوامل اجرایی پرسشگران انجام شده است.

وی گفت: استقرار سه واحد سیار در شهرهای شهرکرد، لردگان و بروجن و ارسال لینک پرتابل در امامزاده دوخاتون شهرکرد، از اقدامات واحد پشتیبانی فنی در روز انتخابات برای نشان دادن تصاویر عظیم مردم در این روز می باشد.

عظیمی برقراری ارتباط تصویری زنده با نقاط مختلف استان را از کارهای انجام شده در واحد فناوری اطلاعات مرکز در روز انتخابات دانست و گفت: با بهره گیری از بسترهای موجود استان و اینترنت، ارتباطات زنده با
حوزه های رأی گیری در نقاط مختلف استان برقرار می شود و گزارش آنلاین و لحظه ای حضور مردم شریف در شبکه های تلویزیونی و رادیویی استانی پخش خواهد شد.

وی گفت: با استفاده از نرم افزار تلفن همراه مرکز(جهان بین همراه) می توان اطلاع رسانی و برقراری ارتباط دو سویه با مخاطبین شبکه استانی داشت که از طریق این اپلیکیشن، مخاطبین می توانند آخرین اخبار مرتبط با انتخابات در استان را مشاهده کرده و از پخش زنده سیما و صدای استانی مرکز بهره مند گردند.همچنین برای دریافت بازخورد و ارتباط مستمر با مخاطبین شبکه استانی در تمامی قسمت های این اپلیکیشن به آدرس: chb.irib.ir  اعلام نظر توسط مخاطب پیش بینی شده است.

عظیمی به استفاده از بستر تلویزیونی اینترنتی مرکز در روز انتخابات اشاره کرد و افزود: برای اطلاع رسانی و پخش برنامه های ویژه انتخابات در بستر اینترنت که این امکان بر روی تلفن همراه و تبلت قابل استفاده بوده،  مخاطبین این رسانه قادر به اعلام نظر در این ویژه برنامه ها به صورت آنلاین می باشند و همچنین قابلیت مرور و مشاهده برنامه های پخش شده در روزهای قبل با قابلیت جستجو برای مخاطب به آدرس: chbtech.irib.ir/Tv فراهم شده است.