سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

صدا و سیمای گلستان در تراز انقلاب اسلامی ظاهر شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

صدا و سیمای گلستان در تراز انقلاب اسلامی ظاهر شد

 

صدا و سیمای گلستان در سیل اخیر در تراز انقلاب اسلامی ظاهر شد و توانست در میدان خدمت رسانی همچون پدیده ای در این روزها بدرخشد.   
به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای گلستان، مدیران کل نظارت و برنامه ریزی، صدا و فضای مجازی معاونت امور استان ها با حضور در صدا و سیمای مرکز گلستان با مدیر کل صدا و سیما، معاونین و مدیران مرکز دیدار و از خدمات شایسته وجهادی مدیران و همکاران این مرکز در اطلاع رسانی و پوشش رسانه ای حادثه  سیل اخیرتقدیرو قدردانی کردند.
در این نشست صمیمی که برای تقدیر و قدردانی ازعملکرد صداوسیمای گلستان در پوشش رادیویی و تلویزیونی حوادث اخیر در این استان برگزار شد مدیر کل صدا و سیما با اشاره به نامگذاری سال جدید به عنوان سال رونق تولید از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: دشمنان ملت ایران تمام توان رسانه ای خود در شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی به کار گرفته اند تا مردم ایران را نا امید کنند، غافل از این که ملت ما در طول تاریخ و به ویژه در چهل سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی در انواع آزمون های مقابله با توطئه های مختلف دشمنان سربلند بیرون آمده و تجربیات گرانقدری به دست آورده اند.
منتظر حجت، با اشاره به حجم گسترده بارش وحادثه سیل در مناطق مختلف کشور و از جمله استان گلستان افزود: رسانه ملی و مراکز استانی در پوشش سیل اخیر در سطح کشور خوش درخشیدند که رضایت مردم و رهبر معظم انقلاب را در پی داشت و تقدیر رهبر فرزانه انقلاب مایه مباهات و افتخار همه همکاران عضو خانواده رسانه ملی می باشد.
منتظر حجت در ادامه به مشکلات پیش روی صداوسیما و خسارت های سیل در مرکز و فرستنده های تابعه اشاره کرد و افزود: برق فرستنده دارزنو که پوشش تصویری و رادیویی استان گلستان و شرق مازندران را بر عهده دارد در اثر طوفان قطع شد و شش روز مسیر فرستنده به خاطر برف سنگین مسدود بود و به وسیله ژنراتور برق فرستنده تامین می شد و لحظات پر استرسی را برای مدیران مرکز به همراه داشت و هر لحظه ممکن بود با قطع برق با خاموشی صدا و تصویر در سطح استان مواجه شویم که در شرایط سیل و حادثه این موضوع بحرانی دو چندان در پی داشت ولی خدا را شکر با همت همکاران بدون لحظه ای قطعی کار پوشش و اطلاع رسانی به نحو احسن انجام شد.
در ادامه این نشست مدیر کل صدای استان ها نیز با اشاره به این که رادیو محور اصلی در بحران است افزود: رادیو گلستان در این حوادث اخیر و بیسابقه استان گلستان توانست این بحران را به خوبی مدیریت کند.
کمالی افزود: رادیو گرگان در این روزهایی که مردم مالامال از سختی و رنج بودند توانست با استفاده از کارشناسان خود این روزهای پر از سختی را به خوبی مدیریت کنند.
درادامه مدیر کل فضای مجازی سازمان انعکاس اخبار و تصاویر مردم سیل زده استان و اطلاع رسانی و کمک به هم وطنان سیل زده در فضای مجازی رسانه استانی و جلوگیری از شایعات و اقدامات رسانه های بیگانه را در معاونت فضای مجازی مرکز گلستان نیز نشانه عمق مسئولیت پذیری و نوع دوستی کارکنان صدا و سیمای گلستان عنوان کرد.
زندی نقش صدا و سیما در انعکاس اخبار را بسیار مهم و تاثیر گذار دانست و افزود: رسانه ملی و استانی گلستان از انجام وظایف خود در امر اطلاع‌رسانی و اعتماد سازی در این حوادث اخیر در جامعه موفق عمل کرده و وجود فضاهای مجازی متعدد در دنیای امروز وظایف صدا و سیما و معاونت فضای مجازی و فعالان این عرصه را دشوارتر کرده است.

زندی در پایان تصریح کرد: صدا و سیمای گلستان در این حادثه اخیر سیل و طوفان در استان گلستان، در تراز انقلاب اسلامی ظاهر شد و انصافا خوش درخشید.
مدیر کل برنامه ریزی و نظارت امور استان های سازمان صدا و سیما در این جلسه با اشاره به توانمندی ها و ظرفیت های موجود در مراکز استانی از جمله مرکز گلستان گفت: این مرکز به مدد ظرفیت های موجود توانست ضمن نمایش توانمندی های خود به رسانه ای تاثیر گذار دراین حوادث اخیر به یک رسانه ی پدیده تبدیل شود و از تلاش بی وقفه مدیر کل مرکز و کارکنان تقدیر و تشکر کرد.
علیزاده با تاکید بر لزوم اعتمادسازی متقابل رسانه‌ها با مردم و مسئولان افزود: رسانه ها نقش تأثیرگذاری در ایجاد شفافیت در جامعه دارند و تلاش های جهادی و فعالیت های مدیر کل و کارکنان صدا و سیمای مرکز گلستان نیز در این خصوص قابل تقدیر است .
در ادامه این نشست، هر کدام از حاضران به بیان دیدگاه ها و پیشنهادات خود پرداختند و در پایان لوح سپاس معاونت امور استان های سازمان به مدیر کل صدا و سیمای گلستان برای پوشش مناسب سیل اهداء شد.