سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

صدا و سیمای گلستان در ماه محرم حال و هوایی عاشورایی به خود می گیرد - صفحه محتوایی خبر

 

 

صدا و سیمای گلستان در ماه محرم حال و هوایی عاشورایی به خود می گیرد

صدا و سیمای گلستان در ماه محرم حال و هوایی عاشورایی به خود می گیرد

 

با فرا رسيدن ايام محرم و آغاز عزاداری و سوگواری سالار شهيدان حضرت ابا عبد الله الحسين (ع) و ياران باوفای آن حضرت، صدا و سيمای مركز گلستان ويژه برنامه هايی را به همين منظور تدارک ديده است.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای گلستان، شبکه استانی سیما با ويژه برنامه " محرم نامه " به تهيه كنندگی و كارگردانی مهدی ناظریان، از شب اول محرم به تعداد 13 برنامه 50 دقیقه ای با عزاداران حسينی همراه می شود.

آیتم های این برنامه مقتل خوانی توسط ابوالفضل علی کوچکی، پژوهشی در آیین سوگواری توسط هوشنگ جاوید، مداحی توسط مداحان و ذاکرین استان، معرفی شخصیت ها و یاران سید الشهدا بصورت گرافیکی، باز خوانی خاطرات اسرا دفاع مقدس در ماه محرم می باشد.

همچنين دو بخش کارشناس مذهبی با حضور حجت الاسلام و المسلمین فتوحی، تصاوير مراسم عزاداری مردم نقاط مختلف استان نيز در فواصل بين برنامه ها از سيمای استان پخش خواهد شد.

اجرای آن را مهدی خالقی، کارگردان تلویزیونی مهدی شمقدری، گرافیست ابراهیم هوشیار، تصویربرداران سعید مارزلو ، ایوب ابری و سعید محسن خراسانی، صدابردار ولی ا... اسماعیل زاده، دستیارتهیه عباس بهرامی می باشند.

از دیگر برنامه های سیمای گلستان نیز ویژه برنامه "پخش زنده عزاداری های شهرهای مختلف استان" از ساعت 20:30 به مدت 120 دقیقه توسط تهیه کنندگان مرکز از 26 نقطه استان، ویژه برنامه "خانه محبت" در 6 قسمت به موضوع محرم و امر به معروف و نهی از منکر از ساعت 16:30 به مدت 60 دقیقه  به تهیه کنندگی محمد مهدی ناصری ، "نقطه اوج" 4 برنامه به موضوع محرم و جوانان از ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه به تهیه کنندگی حمیدرضا دنکوب و برنامه کودک "شکوفه ها" نیز در قالب 2  برنامه 40دقیقه ای با موضوع محرم به تهیه کنندگی مهین مسعودی روی آنتن می رود.

و از دیگر برنامه های این ایام عزاداری داخل مرکز و عزاداری هیئت حیدریون در  4 قسمت یک ساعته به تهیه کنندگی یزدان خاندوزی،  برنامه های عزاداری هیئت رزمندگان اسلام از امامزاده عبدالله ساعت 8:00 به مدت 60 دقیقه به تهیه کنندگی حمید درباری، برنامه شیرخوارگان حسینی جمعه  7 مهر از ساعت 10:00 به مدت 120 دقیقه به تهیه کنندگی ابراهیم امیرخوانی در این ایام از شبکه استانی سیما پخش می شود.

در بخش رادیوی فارسی و برون مرزی این مرکز

رادیو گرگان از شب اول محرم به مدت 10 شب  با ويژه برنامه زنده  با نام " هفتاد و دو ستاره و یک آفتاب سرخ" به تهيه كنندگی محمد علی صوفی، گویندکی و نوسیندگی یحیی دیوانی از ساعت 15:00به مدت 20 دقیقه با شنوندگان خود همراه می شود.

تبین واقعه  عاشورا، روز شمار وقايع دهه اول محرم ، معرفی اصحاب سیدالشهدا، پخش مداحی های محلی با گويش مناطق مختلف استان و حضور کارشناس در برنامه روی آنتن می رود.

نمایش های ویژه را با عنوان « و اینک انسان »  به تهیه کنندگی مجتبی طالبی در 15 قسمت از ساعت 20:00 به مدت  30 دقیقه  در نیمه  اول محرم تهیه و پخش می کند.

به مناسبت شهادت سید الساجدین امام سجاد (ع) ویژه برنامه "خورشید در زنجیر" را با ساختار روایی به تهیه کنندگی محمد مهدی عاقل حقیقی از ساعت 16:30 به مدت 30 دقیقه تولید نمود.

سخنرانی های ویژه را با عنوان "از نگاه سالکان" در شصت قسمت، 30 دقیقه ای در ایام محرم و صفر ساعت 06:00 صبح پخش می نماید.

رادیو گلستان به مناسبت ایام سوگواری محرم ویژه برنامه ای را با عنوان «عشق سرخ»  بصورت روایی و با بازنگری ، فضای سیر و حرکت تاریخی و انقلابی امام حسین (ع) و یاران باوفایش را در بیست روز اول محرم به مدت 15  دقیقه ساعت 21:00  به سمع شنوندگان خود می رساند.

ویژه برنامه نمایشی "آینه" معرفی یاران امام حسین (ع) در قالب نمایش به تهیه کنندگی مجتبی طالبی در 15  قسمت ساعت 18:00 به مدت 15 دقیقه می پردازد.

"سایرایاراولکام" ویژه برنامه دهه اول محرم رادیو ترکمنی و برون مرزی گلستان است که بصورت زنده ویژه این ایام به مدت 9 شب از ساعت14:30 به مدت 120 دقیقه با آیتم هایی از جمله تواشیح و کارشناس مذهبی، گزارش مردمی و ... به تهیه کنندگی احمد قرنجیک، عبدالطیف گرکز و لطیفه دوجی، و دیگر برنامه های رادیو ترکمنی مرکز شامل "گوهر جوانی" ساعت 20:25 به مدت 20 دقیقه به امر معروف و نهی از منکر و "خانواده" به موضوع خانواده و محرم  از ساعت  20:45به مدت 15 دقیقه به تهیه کنندگی لطیفه دوجی، "چشمه ایمان" با حضور کارشناس مذهبی به تهیه کنندگی احمد قرنجیک از ساعت 18:30 به مدت 30 دقیقه  و  "نغمه" به حدیث و گفتار بزرگان  از ساعت 19:20 به مدت 25 دقیقه و در "محضر آفتاب" با پیام رهبری  20:35 به مدت 10دقیقه به تهیه کنندگی عبداللطیف گرکز روی آنتن می رود.

معاونت خبر مركز نيز با 12 گزارش تولیدی و 25 گزارش و 2 مستند خبری  در رادیو و تلویزیون و بارگزاری در صفحه خبرگزاری استانی و 2 گفتگوی ویژه خبری هر کدام به مدت 30 دقیقه در دهه اول محرم همراه مردم گلستان خواهد بود.