جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

صفحه استانی خبرگزاری صدا و سیما در فارس راه‎اندازی شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

صفحه استانی خبرگزاری صدا و سیما در فارس راه‎اندازی شد

صفحه استانی خبرگزاری صدا و سیما در فارس راه‎اندازی شد

 

با حضوردکتر عابدینی قائم مقام خبرگزاری صدا و سیما و سید داوود موسوی، مدیر کل اخبار استان های خبرگزاری صدا و سیما، از صفحه استانی خبرگزاری صداوسیما  استان فارس رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومي مرکز فارس، قائم مقام خبرگزاري صدا و سيما در اين مراسم گفت : اگر مي خواهيم در نظام اطلاع رساني دنيا نقش آفرين باشيم، بايد همه خطرها را به جان بخريم .
دكتر حسن عابديني افزود: پس از جنگ جهاني كشورها بر مولفه هايي چون قدرت هاي نظامي، جمعيت، وسعت سرزمين و تعداد دانشمندان تاكيد داشتند، اما امروز اين رويه تغيير كرده و برتري كشورهاي مختلف دنيا در داشتن برتري رسانه اي است. وي گفت‌: جمهوري اسلامي ايران در اين معادله در اين سال‎هاي گام هاي بلندي در حوزه برون مرزي و داخلي بردارد .
قائم مقام خبرگزاري صدا و سيما افزود: در دهه دوم قرن بيست و يك در صدا و سيما صرفا آنتن نمي تواند پاسخ گويي نيازهاي سپهر اطلاع رساني باشد، لذا با ظهور فضاي مجازي اين رسانه نيز تلاش كرده تا در اين رابطه عقب نيفتد و با راه اندازي خبرگزاري صدا و سيما تلاش مي كند تا اخبار، رويدادها و اطلاعات را به صورت صحيح در كوتاه ترين زمان ممكن به سمع و نظر مردم برساند .
اين كارشناس رسانه افزود: ورود در فضاي مجازي مكمل هر شبكه رسانه اي است و هيچ كس نمي تواند فضاي مجازي را براي اطلاع رساني ناديده بگيرد لذا خبرگزاري صدا و سيما با هدف استفاده از فرصت هاي طلايي و تكميل خود در حوزه اطلاع رساني راه اندازي شده است .
عابديني افزود : امروز به قدري نظام اطلاع رساني دنيا دچار تحول شده كه وقتي سخني از مسئولي در جهان مخابره مي شود واكنش سريع نسبت به آن صورت مي گيرد بنابراين حتي تعريف خبر هم در دهه دوم قرن بيست و يكم تغيير كرده است .
وي افزود: تا پيش از اين كشورها سخنگو نداشتند، اما امروزه با ظهور رسانه‌هاي جديد كشورهاي داراي سخنگو شده اند و واكنشي سريع به رويدادها مي دهند .
وي گفت: اكنون جنگ ابزاري تبديل به جنگ اخبار شده و مهم‌ترين وسيله آن رسانه ها هستند، زيرا رسانه‎ها بازوي ديپلماتيك كشورها محسوب مي شوند و به عنوان ركن چهارم دموكراسي در هر كشوري از جايگاه وسيعي برخوردارند .
عابديني به كثرت رسانه ها در استان فارس اشاره كرد و افزود اين استان با جمعيتي بيش از 5 ميليون نفر سابقه ديريني در بحث كاركردن قلم و اطلاع رساني دارد .
مديركل اخبار استان هاي صدا و سيما هم با اشاره به اينكه در خبرگزاري صدا و سيما اولويت ما بر پايه صدا و تصوير است تلاش مي شود تا اخبار و اطلاعات و رويدادها در سراسر كشور به صورت دقيق ، صحيح به مخاطبان ارسال شود .
موسوي گفت:  تلاش خواهيم كرد تا پايان سال جاري صفحه خبرگزاري ديگر مراكزكشور را رونمايي كنيم .
مديركل صدا و سيماي مركز فارس هم در اين مراسم گفت: سايت خبرگزاري اين استان مي تواند در معرفي و توانمندي هاي استان فارس در زمينه هاي مختلف موثر واقع شود .
سهرابي افزود:خبر و اطلاع رساني از جايگاه خاصي برخوردار است و هر چقدر سواد رسانه اي مخاطب ارتقا يابد وظيفه ما در رسانه سخت تر مي شود.
وي گفت: امروز قدرت انتخاب براي مخاطبان رسانه بالارفته و رسانه اي موفق مي شود كه بتواند براي مخاطب خود حرف هاي جديد و بهتري داشته باشد. مديركل صدا وسيماي مركز فارس افزود: بايد در حوزه رسانه و خبر به روز باشيم.
 با بهره برداري از صفحه استاني سايت خبرگزاري صدا و سيما آخرين و تازه ترين خبرهاي استان فارس در نشاني اينترنتي fars.iribnews.ir قابل مشاهده است.
خبرگزاري صداوسيما بعد از راه اندازي سايت مركزي در تهران به منظور افزايش پوشش خبرگيري، صفحات استاني را در كليه استان ها افتتاح مي كند.
در پايان اين مراسم، از خبرنگاران خبرگزاري صدا و سيما در استان فارس و اصحاب رسانه استان قدرداني شد.