سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲ مهر ۱۴۰۰

ضرورت ارتقاء کیفی برنامه های ترکیبی سیمای مراکز - صفحه محتوایی خبر

 

 

ضرورت ارتقاء کیفی برنامه های ترکیبی سیمای مراکز

قائم مقام معاون امور استان ها در نشست هم اندیشی معاونین سیمای مراکز با تاکید بر استفاده از همه ظرفیت های موجود در صدا و سیمای استان ها برای تولید برنامه های فاخر گفت: هم اکنون بیشتر از 90 درصد از برنامه های تولیدی مراکز در طبقه های (ج) و (د) هستند. وی تصریح کرد: برای جذب بیشتر مخاطبان باید به این ساختار ها توجه جدی شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، سید ابوالحسن موسوی زاده با اشاره به فعالیت رسمی شبکه نسیم در آینده نزدیک، توجه سیمای مراکز را به تولید برنامه هایی با موضوع تفریح و سرگرمی برای استفاده در این شبکه را یادآور شد و تاکید کرد: در تولید برنامه ها، با استفاده از ظرفیت کارشناسان مراکز به جزئیات برنامه ها نگاه ویژه شود.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد در صورت جذب حامی مالی برای تامین هزینه ها، سال آینده جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز برگزار شود.

بنابراین گزارش رئیس سیمای مرکز سیمای استان ها در گزارشی با اشاره به موفقیت برنامه سازان سیمای مراکز استان ها در جشنواره های مختلف از جمله سینما حقیقت این موضوع را نشانه توان بالای برنامه سازان استانی بیان کرد.

عمران حیدری با تاکید بر لزوم اهمیت و توجه به استعدادها و توان برنامه سازان مراکز گفت: به این منظور برنامه های مدون سیمای مراکز طراحی و تدوین شده است.

وی به توانمندی مستند سازان سیمای مراکز استان ها اشاره کرد و خواستار ادامه نهضت مستند سازی و تولید انیمیشن در مراکز شد.

حیدری لزوم توجه به بودجه ویژه به این منظور را یادآور شد و افزود: علاوه بر این و با توجه به کیفیت تولیدات و افزایش ساعات پخش شبکه های استانی لازم است در تغییر الگوی نیروی انسانی مراکز تجدید نظر شود.

برپایه این گزارش معاونان سیمای مراکز نیز در این جلسه نظرهای خود را در خصوص راهکارهای بهبود کیفی و کمی تولیدات سیمای مراکز بیان کردند.  

alt

 alt