جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

طرح توسعه سامانه تلویزیون دیجیتال در استان خراسان رضوی - صفحه محتوایی خبر

 

 

طرح توسعه سامانه تلویزیون دیجیتال در استان خراسان رضوی

مراسم افتتاحیه طرح توسعه سامانه تلویزیون دیجیتال در استان خراسان رضوی همزمان با ایام با سعادت میلاد حضرت رضا (ع)  و با حضور قائم مقام سازمان صدا و سیما برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم قائم مقام رئیس سازمان صدا و سیما با اشاره به تئوری و نظریه مدیریت داشته ها برگرفته از آموزه های قرآنی در عرصه مدیریت اجرایی، گفت: در فضای جنگ رسانه ای  امروز ، با باور داشتن پشتوانه عظیم فکری و اعتقادی و تمرکز بر مدیریت داشته ها ، رسانه ملی توانست در خط مقدم و رویارویی در عرصه جنگ رسانه ای از توسعه رسانه ای غرب عقب نمانده و با هم افزایی و  تبادل توانمندی ها، که در تنگناها این خلاقیت ها و توانمندی ها شکوفا می شود، سربلند بیرون آید.

وی اضافه نمود: در شرایطی که فشارها و تحریم های شدیدی وجود داشت، در یک تحول بزرگ ما توانستیم یک زیر ساخت بزرگ توسعه شبکه ای با دانش فنی و بومی خود برای تکثر شبکه ای در سپهر رسانه ای امروز ایجاد کنیم به صورتی که در حال حاضر پوشش شبکه دیجیتال در استان پهناوری چون خراسان رضوی به 94 درصد محقق شده است و این توسعه دیجیتالی در سطح کشور نیز  رو به رشد و گسترش  است. پیش بینی می شود در آینده ای نزدیک نیز  براساس هر سلیقه و ذائقه ای شبکه ای در اختیار هر فرد باشد. وی قطع ماهواره ها را نیز  که در حال حاضر برخلاف قوانین بین المللی صورت می گیرد را نتیجه تاثیر و نفوذ شبکه های جمهوری اسلامی ایران در سطح بین الملل دانست .

حجت الاسلام والمسلمین علی نهاوندی مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی نیز در این مراسم با اشاره به اینکه تعالیم اسلامی با دو هدف انسان سازی و تمدن سازی سعی نموده فرهنگ اسلامی را بر کالبد جامعه حاکم کند، گفت: تحقق اهداف جامعه اسلامی بدون توسعه زیر ساخت های هنری و رسانه ای که وظیفه مهندسی پیام  برای مخاطب را بر عهده دارند، اجتناب ناپذیر است. لذا در این راستا طرح دیجیتال سازی که با حرکتی جهادگونه در چهار مرحله در صدا و سیمای خراسان رضوی کلید خورده است، هم اکنون با پوشش 94 درصدی رکوردی قابل قبول برای این مرکز  را به ارمغان آورده است .

alt

alt

وی همچنین با اشاره به اینکه شبکه استانی خراسان رضوی به عنوان شبکه ای استانی، ملی و فراملی   به تولید برنامه  می پردازد ، این شبکه  را الگویی برای شبکه های دیگر در زمینه تولید برنامه های معارفی و رضوی معرفی نمود .

 گفتنی است چهارمین مرحله اجرای طرح توسعه تلویزیون دیجیتال در شهرستان های استان خراسان رضوی درتداوم اجرای طرح توسعه تلویزیون دیجیتال دراستان درشهرستان های قوچان،درگز وخلیل آبادوهمچنین بخش کوهسرخ کاشمروبخش میان ولایت تایباد با حضور مدیران ارشد رسانه ملی و استانی اجرا ومناطق یادشده تحت پوشش شبکه های دیجیتال قرار گرفتند.

برای اجرای طرح های یادشده اعتباری به میزان تقریبی بیست میلیاردریال ازاعتبارات ملی سازمان صداوسیماهزینه شده است.

ضمنامیزان پوشش جمعیتی استان ازمرحله قبلی (90درصد) به بیش از94درصدبالغ شد.

 در این مراسم همچنین آثار فاخر حوزه سیما ی خراسان رضوی  در قالب  21 پروژه  و 130 برنامه به مدت 2900 دقیقه با  هزینه یک میلیارد و 350 میلیون تومان که در حال تولید و یا آماده بهره برداری است ،  معرفی و گوشه های از این تولیدات برای حضار و مخاطبان سیما ی خراسان رضوی   به نمایش در امد .