جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

طی روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی صورت گرفت - صفحه محتوایی خبر

 

 

طی روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی صورت گرفت

1374 قاب از حسینیه ایران روی آنتن شبکه های سراسری

طی روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی صورت گرفت

روابط عمومی معانت امور استان های رسانه ملی از انعکاس عزاداری های تاسوعا و عاشورای مردم شهرها و روستاهای مختلف کشور در قالب 1374 ارتباط زنده تصویری با شبکه های سراسری و برون مرزی  خبر داد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان های صدا و سیما، امسال با توجه به تأکید معاون امور استان های صدا و سیما و به همت شبکه های استانی، پوشش گسترده رسانه ای مراسم سوگواری در اقصی نقاط کشور در دستور کار قرار گرفت و در این بین، برقراری ارتباط زنده با شبکه های سراسری هم جزو اولویت ها بود.
بر این اساس در روز تاسوعا شبکه های یک، دو، سه، خبر و شما، 328 بار تصاویر عزاداری های استان ها را به صورت زنده پخش کردند؛ علاوه بر این سایر شبکه های ملی مثل : چهار، پنج ، آموزش، قرآن و شبکه های برون مرزی و بین المللی هم 300 بار تصاویر مراکز استان ها و شهرها، بخش ها و روستاهای مختلف را منعکس کردند.
امسال برای اولین بار و به ابتکار معاون امور استان ها و با تلاش مدیران و برنامه سازان مراکز استانی، نماز ظهر روز تاسوعا در شهرهای مختلف، از شبکه های سراسری پخش شد.
در روز عاشورا نیز شبکه های یک، دو، سه، خبر و شما، در مجموع 396 بار تصاویر عزاداری های مردمی در مراکز استان ها را به صورت زنده پوشش دادند و سایر شبکه های ملی و بین المللی نیز 350 بار از تصاویر استان ها استفاده کردند؛ در مجموع در روز عاشورا شبکه های سراسری بیش از 746 بار تصاویر باشکوه عزاداری دوستداران اهل بیت(ع) را در استان ها به صورت همزمان روی آنتن بردند همچنین برای دومین سال پیاپی نماز باشکوه ظهر عاشورا با شکوه هرچه تمام و نظمی مثال زدنی توسط شبکه های استانی پوشش داده شد و و شبکه های سراسری نیز تمامی نمازهای ظهر عاشورا را پخش کردند.
در مجموع طی روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی، تصاویر عزاداری های پرشور مردم در اقصی نقاط کشور بیش از 1374 بار در قاب شبکه های سراسری و بین المللی انعکاس یافت که این میزان ارتباط تصویری در نوع خود رکوردی بی نظیر محسوب می شود.