سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

عاشقانه دو دختر به پدر در تله فیلم روز خدا - صفحه محتوایی خبر

 

 

عاشقانه دو دختر به پدر در تله فیلم روز خدا


تله فيلم روز خدا به نويسندگي و کارگرداني بشير آزادپور و به تهيه‌کنندگي رعنا سعادت‌نژاد در صدا و سيماي مرکز کيش تهيه و توليد شده است.   

آزادپور در گفتگو با خبرنگار ما گفت: تله فيلم روز خدا روايت گوشه‌اي از تاريخ معاصر کشور و ورود آزادگان به کشور و روايت قصه‌هاي پيرامون آن است.

وی افزود: در اين فيلم براي ايجاد جذابيت‌هاي تصويري براي مخاطبان از تروکاژها و اسپيشيال افکت‌هاي سينمايي ويژه‌اي براي نمايش صحنه‌هاي تصويربرداري زيرآب، حمله کوسه به قايق بچه‌ها و ... استفاده مي شود که به جذابيت صحنه‌ها مي افزايد.

وی با اشاره به اینکه پیش تولید این تله فیلم 2 ماه طول کشیده است بیان داشت: تصویربرداری  تله فیلم روز خدا در مدت 35 روز انجام شد. 

وی با بیان اینکه این تله فیلم مرحله تدوین را پشت سرگذاشته است اضافه کرد: در حال حاضر تله فیلم صداگذاری می شود و امیدوارم تا پایان ماه مبارک رمضان آماده نماش شود.

وی تصریح کرد: در اين فيلم، ليلي و ليالي خواهران دوقلوي هشت ساله‌اي هستند که از بدو تولد پدرشان را که در جنگ به اسارت درآمده نديده‌اند. زمان روايت قصه مربوط به سال ‌١٣٦٩ و ورود آزادگان به کشور است. در طول اين سال‌هايي که دو قلوها با ياد و خاطره پدر زندگي مي کرده اند، هر شب مادر قصه‌اي از زندگي پدر يا خاطره‌اي از او را براي دخترهايش تعريف مي کند. تا اينکه خبر آزادي پدر به همراه گروهي از آزادگان مي‌رسد. هر يک از اهالي محل که در روستايي است در حاشيه خليج فارس، سعي مي کنند براي خوش آمدگويي به او که پس از سال ها آزاد مي شود و از اسارت برمي‌گردد کاري انجام دهد. ليلي و ليالي هم تلاش مي کنند براي ورود پدر هديه‌اي تهيه کنند که براي تهيه هزينه و پول خريد هديه با مشکلاتي روبرو مي شوند. که اين اتفاقات ماجراي اصلي داستان را تشکيل مي دهد.

وی با بیان اینکه در این تله فیلم بیش از 40 بازیگر به ایفای نقش پرداخته اند ادامه داد: اين تله فيلم در جزيره قشم، بندرلافت، حاشيه خليج فارس و بندرعباس و تصويربرداري شده است.

در اين تله فيلم بازيگراني همچون عارفه عباس زاده، نرجس بلالي پور، فريده سلماني، عبدالرضا بلوچي نژاد، حسين فيروزي، سعيد موحدي، ياسين فتحي مقدم، رضا فتحي مقدم، عبدالله دستان، کبرا مسلمي، فاطمه دريايي، محمد علي قوي دل فرد، متين سلماني، حميد رضا باختري به ايفاي نقش مي پردازند.

برخي از عوامل توليد اين تله فيلم عبارتند از:

مدير فيلمبرداري: فرهاد کنعاني / صدابردار: حميد پورغلام حسين / برنامه ريز ودستيار اول کارگردان : مهدي تقي پور/ منشي صحنه: رضاپورمندان / طراح لباس: نعيمه حمزوي / طراح صحنه و مدير هنري : منصور نعيمي / مدير توليد : محمود شهبازي / مديرتدارکات و هنروران : اسماعيل شهري. تدوین: مهدی حسینی وند/ صداگذار: محمد رضا یوسفی

alt

alt