سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

عضو هیأت انتخاب آثار جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران: - صفحه محتوایی خبر

 

 

عضو هیأت انتخاب آثار جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران:

گستردگی جامعه مخاطبان تولیدات انیمیشنی تأمین کیفیت مطلوب آن‌ها را ضرورت می‌بخشد/ تکنیک، موضوع و فانتزی باید در ساخت انیمیشن مورد توجه قرار گیرد

عضو هیأت انتخاب آثار جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران:

عضو هیأت انتخاب آثار جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران گفت:چون دامنه مخاطبان انیمیشن گسترده است و گروه‌های سنی مختلفی را در بر می‌گیرد لازم است که انیمیشن‌سازان اهتمام ویژه‌ای در راستای تأمین کیفیت مطلوب این برنامه‌ها داشته باشند.

افسانه شعبان‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ستاد خبری جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران اظهار کرد: بخشی از آثاری که به بخش طرح و فیلمنامه جشنواره ملی پویانمایی رسیده‌ و مورد بررسی قرار گرفته‌اند را نمی‌توان عالی برشمرد چرا که برخی از آن‌ها کمبودهایی نیز داشتند ولی امید است طی دوره بعدی جشنواره، بخش عمده آثار بهتر شوند.

وی افزود: تعدادی طرح در قالب سریال مرتبط با گروه سنی خردسالان نیز به این بخش از جشنواره رسیده است که کارهای مناسبی هستند، در این طرح‌ها به مسائل و مشکلات مربوط به گروه سنی خردسالان توجه شده است.

عضو هیأت انتخاب آثار جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران عنوان کرد: در مجموع انتظار می‌رود کارهایی که به دوره بعدی جشنواره ملی پویانمایی می‌رسد از نظر تکنیکی، موضوعی و فانتزی در سطح بالا و قابل قبولی قرار داشته باشند و اینگونه نباشد که فقط از نظر تکنیکی خوب باشند و از نظر موضوعی و فانتزی ضعیف باشند یا اینکه فقط از نظر فانتزی خوب باشند و از نظر تکنیکی و موضوعی ضعیف باشند.

شعبان‌نژاد ادامه داد: کسی که می‌خواهد فیلمنامه پویانمایی بنویسد باید تمام جوانب مهم در این زمینه از جمله فانتزی، دیالوگ، شخصیت‌پردازی، فضاسازی و تکنیک‌ها را به خوبی پردازش کند.

وی اضافه کرد: چون انیمیشن مورد علاقه گروه سنی کودک، نوجوان و حتی بزرگسالان است اگر در ساخت آن‌ها به مسائل بومی، فرهنگی و ادبیات عامیانه کشور توجه شود تأثیر زیادی در حفظ فرهنگ، اخلاقیات و آداب و رسوم بومی خواهد داشت.

عضو هیأت انتخاب آثار جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران تصریح کرد: چون دامنه مخاطبان انیمیشن گسترده است و گروه‌های سنی مختلفی را در بر می‌گیرد لازم است که انیمیشن‌سازان اهتمام ویژه‌ای در راستای تأمین کیفیت مطلوب این برنامه‌ها داشته باشند.