سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

عضو هیأت انتخاب آثار غیر نمایشی بیست و یکمین دوره جشنواره تولیدات صدا و سیمای مراکز استان‌ها: - صفحه محتوایی خبر

 

 

عضو هیأت انتخاب آثار غیر نمایشی بیست و یکمین دوره جشنواره تولیدات صدا و سیمای مراکز استان‌ها:

کلی‌گرایی به محتوا و پردازش به برخی از آثار ضربه زده است

عضو هیأت انتخاب آثار غیر نمایشی بیست و یکمین دوره جشنواره تولیدات صدا و سیمای مراکز استان‌ها:

ضو هیأت انتخاب آثار غیر نمایشی بیست و یکمین دوره جشنواره تولیدات صدا و سیمای مراکز استان‌ها گفت: اغلب آثار در بخش طراحی دارای نكاتي هستند كه از این رو نیاز به تشکیل کارگاه‌هایی برای مرور طراحی برنامه برای تولیدکنندگان احساس می‌شود.

خانم کاوه عضو هیأت انتخاب آثار غیر نمایشی بیست و یکمین دوره جشنواره تولیدات صدا و سیمای مراکز استان‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار ستاد خبری این جشنواره ابراز کرد: بعضی از آثار رسیده به جشنواره دارای نقاط قوت خوبی هستند و قابلیت کاندیداتوری جشنواره را دارند ولی بعضی از آثار در مقایسه با همین آثار خوب جشنواره ضعیف‌تر هستند و قابلیت کاندیداتوری جشنواره را ندارند.

عضو هیأت انتخاب آثار غیر نمایشی بیست و یکمین دوره جشنواره تولیدات صدا و سیمای مراکز استان‌های  با اشاره به نقاط ضعف موجود در آثار جشنواره بیان کرد: برخي آثار در بخش طراحی دارای ضعف هستند از این رو نیاز به تشکیل کارگاه‌هایی برای مرور طراحی برنامه برای تولیدکنندگان احساس می‌شود.

کاوه اضافه کرد: در حوزه‌های ساختاری نیاز به بازتعریف وجود دارد، مثلا برخی مفاهیم نیاز به پردازش در مدت طولانی ندارند چرا که مخاطب امروز حوصله همراهی طولانی مدت ندارد.

وی اذعان کرد: در زمینه سوژه‌یابی و پردازش نیز برخي آثار دچار کلی‌گرایی و پرداخت سطحی شده‌اند در حالیکه آثاری که به سراغ سوژه‌های خاص و حتی اخص همراه با پردازش کوتاه رفته‌اند قابلیت شنیداری و جذابیت بیشتری نسبت به بقیه آثار دارند و بر وسعت محتوا نیز بهتر پرداخته‌اند.

عضو هیأت انتخاب آثار غیر نمایشی بیست و یکمین دوره جشنواره تولیدات صدا و سیمای مراکز استان‌های کشور ‌ادامه داد: برنامه‌هایی که به کلی‌گویی مبتلا شده‌اند نتوانسته‌اند موضوع را در برنامه جمع کنند و مخاطب را نیز اغنا نمی‌کنند.

کاوه عنوان کرد: در حوزه نویسندگی شعارزدگی وجود دارد که این نشان از کم‌کاری در زمینه پژوهشی پیرامون موضوع برنامه است.