سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

عضو هیأت انتخاب جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران: - صفحه محتوایی خبر

 

 

عضو هیأت انتخاب جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران:

صادرات فرهنگ ایرانی با افزایش تولید و صدور انیمیشن‌های ایرانی صورت می‌گیرد

عضو هیأت انتخاب جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران:عضو هیأت انتخاب جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران گفت: با افزایش کیفیت تولیدات انیمیشنی امید است علاوه بر جذب مخاطبان داخلی با صدور این تولیدات، مخاطبان خارجی را نیز جذب و اینگونه فرهنگ ایرانی را در جامعه جهانی تبلیغ کرد.
معین صمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ستاد جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران اظهار کرد: تولیدات انیمیشنی بومی ایرانی چون از نظر زبانی در اصل ایرانی هستند می‌توانند ارتباط بهتری با کودکان ایرانی بگیرند.
وی ادامه داد: همچنین چون کارگردان و سازنده‌های تولیدات انیمیشنی بومی ایرانی، ایرانی‌ هستند و با فرهنگ ایرانی آشنایی کافی دارند، این آثار بهتر، مطلوب‌تر و راحت‌تر می‌توانند بر شخصیت و اندیشه کودکان ایرانی اثرگذار باشند.
عضو هیأت انتخاب جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران افزود: در بخش تولیدات انیمیشنی در زمینه روایتی و تکنیکی مشکلاتی دیده می‌شود که به مرور با بیشتر شدن تجربه کار، امید است این موارد رفع شود و محصولات بهتری تولید شود.
صمدی عنوان کرد: با افزایش کیفیت تولیدات انیمیشنی امید است علاوه بر جذب مخاطبان داخلی با صدور این تولیدات، مخاطبان خارجی را نیز جذب کرد و اینگونه فرهنگ ایرانی را در جامعه جهانی تبلیغ کرد.
وی اضافه کرد: خرید و دوبله سریال‌ها و تولیدات خارجی برای پخش کنندگان قیمتی بسیار پایین‌تر از تولید چنین برنامه‌ای خواهد داشت چرا که خیلی از تولیدکنندگان تولیدات خود را با قیمتی بسیار پایین به کشورهای دیگر برای پخش می‌فروشند و البته از این کار اهداف خاصی دارند مثلا اینکه بعدا محصولات جانبی تولیدات خود مانند اسباب‌بازی‌های شخصیت‌های کارتونی را تولید و صادر می‌کنند؛ این کار را ما نیز می‌توانیم انجام دهیم و نباید با پخش تولیدات خارجی این فرصت‌ها را از تولیدات داخلی بگیریم.
عضو هیأت انتخاب جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران خاطر نشان کرد: البته همانگونه که انتظار حمایت از تولیدات انیمیشنی وجود دارد، انتظار افزایش کیفیت این تولیدات نیز وجود دارد و این برگزاری این جشنواره می تواند با حمایتی که از تولیدکنندگان می کند سطح کیفی آثار تولیدی را ارتقاء دهد.