جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

عضو کمیسیون انتخاب آثار «سیما» بیست ‌و یکمین جشنواره - صفحه محتوایی خبر

 

 

عضو کمیسیون انتخاب آثار «سیما» بیست ‌و یکمین جشنواره

بومی‌گرایی جایگزین مشابهت‌گرایی تولیدات مراکز صدا و سیمای استان‌ها شود

عضو کمیسیون انتخاب آثار «سیما» بیست ‌و یکمین جشنواره

عضو کمیسیون انتخاب آثار «سیما» بیست ‌و یکمین دوره جشنواره تولیدات صداوسیمای مراکز استان‌های صدا و سيما گفت: یکی از نکات مهمی که صدا و سیمای مراکز استان‌ها باید برای رشد تولیدات خود به آن توجه کنند تکیه بر امتیازات و مزیت‌های نسبی و رقابتی بومی منطقه خود بجای تلاش در راستای مشابهت با تولیدات شبکه‌های سراسری است؛ چرا که وزن امکانات، تجهیزات و اعتباراتی که در خدمت شبکه‌های سراسری است قابل رقابت با مراکز استان‌ها نیست.

محمدجعفر خسروی عضو کمیسیون انتخاب آثار «سیما» بیست ‌و یکمین دوره جشنواره تولیدات صداوسیمای مراکز استان‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار ستاد خبری این جشنواره عنوان کرد: تولیدات صدا و سیمای برخی از مراکز استان‌ها بسیار فراتر از حد انتظار است، یعنی آثار ممتازی با کیفیت بیش از آنچه که با توجه به نرخ رشد منطقه‌ای از آن‌ها انتظار می‌رود ارائه کرده‌اند.

وی افزود: برنامه‌های تولیدی این جشنواره در بخش «مستند» و «روستا» انسان را خیلی به وجد می‌آورد چرا که ساختاری ساده و در عین حال دیدنی، جذاب و خوب از حیث توفیق تعامل با مردم منطقه دارند.

عضو کمیسیون انتخاب آثار «سیما» بیست ‌و یکمین دوره جشنواره تولیدات صدا و سیمای مراکز استان‌های کشور ادامه داد: در این جشنواره شاهد تولیداتی هستیم که هیچ وجه تشابهی با برنامه‌های تولیدی در تهران و شبکه‌های سراسری ندارند و اتفاقا هیچ اصراری هم به مشابهت با تولیدات آن‌ها ندارند و کاملا بومی، متفاوت و ممتاز هستند.

خسروی اذعان کرد: برخی از تولیدات صدا و سیمای مراکز استان‌ها در رقابت با تولیدات سراسری اندکی هم پیش‌تاخته هستند تا اینکه حتی برابر باشند.

وی با بیان اینکه در برخی از آثار جشنواره ضعف‌هایی نیز وجود دارد عنوان کرد: یکی از نکات مهمی که صدا و سیمای مراکز استان‌ها باید برای رشد تولیدات خود به آن توجه کنند تکیه بر امتیازات و مزیت‌های نسبی و رقابتی بومی منطقه خود بجای تلاش در راستای مشابهت با تولیدات شبکه‌های سراسری است؛ چرا که وزن امکانات، تجهیزات و اعتباراتی که در خدمت شبکه‌های سراسری است قابل رقابت با مراکز استان‌ها نیست.