سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

علیرضا پویا: جشنواره عامل ایجاد انگیزه، تقویت روحیه و افزایش حس همراهی و خلاقیت جوانان است - صفحه محتوایی خبر

 

 

علیرضا پویا: جشنواره عامل ایجاد انگیزه، تقویت روحیه و افزایش حس همراهی و خلاقیت جوانان است

علیرضا پویا: جشنواره عامل ایجاد انگیزه، تقویت روحیه و افزایش حس همراهی و خلاقیت جوانان است

 

داور کمیسیون پژوهش بیستمین  جشنواره تولیدات رادیویی وتلویزیونی مراکز استان‌های صدا و سیما گفت: از آنجا که جوانان به طور معمول آرمان‌خواه و طالب آینده بهتر برای رشد و پیشرفت خود هستند، بدون شک برگزاری جشنواره در ایجاد انگیزه، تقویت روحیه و افزایش حس همراهی و خلاقیت جوانان در مراکز تأثیر زیادی دارد.

علیرضا پویا داور کمیسیون پژوهش بیستمین  جشنواره تولیدات رادیویی وتلویزیونی مراکز استان‌های صدا و سیما در گفت‌وگو با ستاد خبری جشنواره درباره سطح آثار و نظر داوران در این دوره گفت: در مجموع آثار پژوهشی، به لحاظ کمّی و کیفی از سطح قابل قبولی برخوردارند. با این حال از نظر داوران، برخی اشکالات مهم در بخشی از آثار وجود دارد که نیازمند توجه دادن و آموزش پژوهشگران مراکز برای رفع این اشکالات است، به ویژه اینکه کاربردی بودن و بهره‌برداری مراکز، از دستاورد این پژوهش‌ها، اهمیت اعتبار علمی و واقع‌نمایی آنها را به شدت ضروری می‌کند.

وی در مقایسه آثار این دوره با دوره پیشین جشنواره بیان کرد: به نظر می‌رسد در چند نوع از تحقیقات با سابقه طولانی مانند تحقیقات پیمایشی، تحلیل محتوای کمی و تحقیقات برنامه‌ای، وضعیت تا حدودی مشابه سال گذشته است؛ اما در بخش تحقیقات کیفی که امروزه با توسعه ماهواره‌ها و گسترش فضای مجازی از اهمیت زیادی برخوردار است، خوشبختانه شاهد رشد کمی قابل ملاحظه و کیفی در حد ممکن هستیم که نیازمند مراقبت و به کارگیری بیشتر تمهیدات لازم برای تقویت این بخش از تحقیقات است.

پویا در ادامه تأثیر جشنواره در افزایش انگیزه جوانان مراکز استان‌ها را مورد بررسی قرار داد و گفت: از آنجا که جوانان به طور معمول آرمان‌خواه و طالب آینده بهتر برای رشد و پیشرفت خود هستند، بدون شک برگزاری جشنواره در ایجاد انگیزه، تقویت روحیه و افزایش حس همراهی و خلاقیت جوانان در مراکز تأثیر زیادی دارد. بنابراین شایسته است علاوه بر تشویق جوانانی که در مراکز موفقیت‌های قابل ملاحظه‌ای کسب می‌کنند، معاونت امور استان‌ها برای ارتقاء سطح آموزشی و مهارت‌های شغلی آنان در طول سال برنامه‌ریزی و اقدام لازم را مبذول نمایند. 

وی درباره لزوم برگزاری جشنواره اظهار کرد: نظر به اینکه کارکنان مراکز، از تهران دور هستند و جاذبه‌های طبیعی و عمومی پایتخت شامل آنان نمی‌شود، جشنواره فرصت و امکان خوبی برای جبران این کاستی و تقویت روحیه فعالیت و بالندگی در مراکز است. به این جهت جشنواره علاوه بر اهداف مهمی مانند ارزیابی عملکرد، تشویق همکاران موفق و آموزش کارکنان به هدفی مانند رشد و بالندگی جوانان نیز می‌پردازد.

داور کمیسیون پژوهش بیستمین  جشنواره تولیدات رادیویی وتلویزیونی مراکز استان‌های صدا و سیما عنوان کرد: شایسته است دبیرخانه جشنواره به صورت دائمی در طول سال فعالیت خود را برای برگزاری هرچه بهتر جشنواره و مراقبت از حرکت خودجوش و طبیعی رقابت در آن ادامه دهد و برای این منظور ارتباط با دست‌اندرکاران و داوران نیز در صورت ضرورت می‌تواند به انجام این هدف کمک کند. 

وی افزود: همچنین در مواردی که ضعف آثار ارسال شده به جشنواره با دقت نظر داوران و برگزارکنندگان جشنواره به اثبات رسیده است، دبیرخانه در طول سال در جهت رفع آنان اقدام کند تا هر جشنواره به نسبت سال گذشته از پیشرفت چشمگیر مورد هدف برخوردار شود.