سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

عملکرد صدا و سیمای مرکزالبرز برای برگزاری انتخابات اردیبهشت 1396 - صفحه محتوایی خبر

 

 

عملکرد صدا و سیمای مرکزالبرز برای برگزاری انتخابات اردیبهشت 1396

عملکرد صدا و سیمای مرکزالبرز برای برگزاری انتخابات اردیبهشت 1396

 

مدیرکل صدا و سیمای مرکز البرز از تهیه و تولید بیش از هزار دقیقه برنامه انتخاباتی جهت انتخابات اردیبهشت ماه  تاکنون در صدا و سیمای مرکز البرز خبر داد .
به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز البرز علی رامک مدیرکل صدا و سیمای مرکز استان البرز با اشاره به نقش و رسالت های صداوسیما برای حضور حداکثری مردم در انتخابات پیش رو گفت : از مهرماه شورای انتخابات مرکز به منظور تبادل اطلاعات ، رصد فضای انتخابات و هماهنگی در داخل بدنه مرکز به طور منظم تشکیل می شود .
رامک ایجاد روحیه مشارکت و بوجود آوردن فضای مناسب به منظور آرامش در جامعه وتشویق به حضور گسترده مردم ، را  مهم ترین وظیفه مسئولان استانی صدا و سیما دانست .
وی  با اشاره به نزدیکی زمان انتخابات افزود: فعالیت صدا و سیما در سه مرحله تبیینی ، تشریحی و تهییجی  صورت گرفته که هم اکنون با قرار گرفتن در مرحله تهیییجی تا زمان انتخابات برنامه های در جهت تشریح عملکرد ، تاثیرگذاری  و نگاه به فرایند انتخابات تهیه و تولید می شود .
رامک گفت واحد سیمای مرکز البرز با تولید ویژه برنامه انتخابات با عنوان "میزان "در قالب برنامه گفتگو محور به مدت 45 دقیقه هر هفته پنج شنبه ها در ساعت 18:15 دقیقه به روی آنتن می رود .در این مجموعه برنامه با حضور کارشناسان علوم سیاسی و اجتماعی،به بررسی ساز و کار انتخابات، اطلاع رسانی در خصوص انتخاب آگاهانه و شرح وظایف شوراهای شهر و روستا،پرداخته می شود.
رامک همچنین با اشاره به تولیدات مرکز البرز در رادیو گفت برنامه هایی با عنوان انتخاب ما ، پرسمان به صورت ویژه به مباحث انتخاباتی می پردازد .در برنامه های عصرونه البرزی ، مصلی ادینه و کنار کرهرود نیز به تناسب به انتخابات پرداخته می شود.
مدیرکل صدا و سیمای البرز گفت : گزارش های ویژه انتخاباتی نیز  در واحد خبر تهیه و تولید و پخش شده است که تاکنون به طور میانگین در هر بخش خبری یک گزارش انتخاباتی پخش شده است .برنامه گفتگوی ویژه نیز با موضوع انتخابات به طور اختصاصی بعد از ایام نوروز طبق برنامه ریزهای انجام گرفته تهیه  و پخش خواهد شد . همچنین با نزدیک شدن به  زمان انتخابات بسته ویژه انتخاباتی جهت اطلاع رسانی از اخبار استانی به روی آنتن خواهد رفت .
وی گفت صدا و سیما براساس وظیفه ذاتی خود در حوزه انتخابات سعی کرده برنامه ریزی مدونی داشته باشد تا در این دوره نیز شاهد برگزاری انتخابات باشکوهی باشیم.
وی افزود ترویج گفتمان امام و رهبری و شاخص های آن، ترسیم عرصه رقابت انتخاباتی و رأی دهی به صورت میدانی، جلب مشارکت حداکثری ،  آگاهی و بصیرت بخشی به جامعه برای انتخابات اصلح ،خنثی سازی تبلیغات مسموم رسانه های خارجی و برخی رسانه های داخلی،  مراقبت از نفوذ فکری، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی دشمن، فراهم کردن عدالت رسانه ای برای تبلیغ نامزد انتخاباتی در رسانه ملی با اصل بی طرفی پوشش خبری در رسانه ها  به منظور ترغیب مردم در مشارکت از مهمترین وظایف صدا و سیما برای برگزاری انتخاباتی باشکوه و بی طرف است .
رامک  با بیان اینکه بحث راه اندازی فیبر نوری در نقاط مهم استان مهمترین نیاز صدا و سیمای البرز است  گفت با آماده کردن زیرساخت ها و برقراری ارتباط زنده با شهرستان ها می توان این شور و نشاط در بین مردم را بیشتر انتشار داد  که این مهم تنها با همکاری ارگان های استانی صورت خواهد گرفت .
وی افزود در روز انتخابات نیز صدا و سیمای استان با شروع زمان رای گیری با برنامه های متنوع و گزارش های مستقیم  به صورت زنده مردم را در جریان روند برگزاری انتخابات در استان قرار خواهد داد .