جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

عید بندگی - صفحه محتوای سیما

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

عید بندگی

عید بندگی


تهیه کننده: ابراهیم امیرخانی

کارگردان: احمد گرایلی

دستیار تهیه: غدیر فدایی

دستیارصدا و تصویر: محمد پاسندی، جاسم تیموری، اسماعیل امیرخانی

تصویربرداران: سمیه پاسندی، مجید ایراندوست، حسین افخمی

صدابردار: سید حسین موسوی

نورپرداز: مجید شیخی

خداوند متعال اصل  قربانی کردن را از شعائرالله دانسته و آن را نشانه ی بزرگداشت و سپاس گزاری مؤمنان بر نعمت هدایت معرفی کرده و قربانی کننده را در گروه و خیل محسنین و نیکوکاران داخل کرده است. در قرآن کریم آمده است: "وقتی شما قربانی می کنید آنچه که متعلق به خدا است، تقوای شماست نه گوشت و پوست قربانی" بنابراین در قربانی کردن هر چند ظاهر کار سر بریدن است؛ اما واقعیت قضیه نهایت تسلیم، سرسپردگی، عشق و علاقه بنده به مولای خود است؛ و در واقع قربانی کردن نمادی از قربانی کردن هواهای نفسانی و ذبح نفس اماره و نوعی جهاد با نفس در جهت زدودن تعلقات و وابستگی های دنیوی و مادی و رهایی از زندان مال پرستی و دنیاطلبی است.

به مناسبت عید سعید قربان ویژه برنامه ای با عنوان عید بندگی در سیمای گلستان تهیه و تدارک دیده شده است که بصورت زنده در ساعت 21:00 الی 22:00 روز دهم ماه ذی الحجه تولید و پخش خواهد شد.

آشنایی با آداب و رسوم اقوام مختلف در استان گلستان در روز عید قران، گفتگو با کارشناس مذهبی آخوند میرابی و حجت الاسلام والمسلمین منافی ، پخش زنده موسیقی پاپ با حضور هنرمندان آقایان مسعود مفیدی و حمید عشیری و گزارش از رویدادهای مختلف روز عید قربان در سطح استان از بخش های متنوع این برنامه  در سیمای مرکز گلستان می باشد.

سال تولید: مرداد 98