جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

غدیر در دیار اترک وارد مراحل فنی شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

غدیر در دیار اترک وارد مراحل فنی شد


مستند « غدیر در دیار اترک » به سفارش معاونت سیمای مرکز صدا و سیمای خراسان شمالی درحال تولید است .

به گزارش روابط عمومی مرکز صدا و سیمای خراسان شمالی؛ مستند قوم نگارانه و آئینی غدیر در دیار اترک برای پخش از شبکه استانی اترک در حال تولید است .

کارگردان در این مستند 30 دقیقه ای در تلاش است مقطع زمانی عید بزرگ غدیر را در میان اهالی روستای روئین به واسطه توجه ویژه آنان به این عید اسلامی و حضور تعداد زیادی از سادات در این منطقه به تصویر بکشد .

در مستند « غدیر در دیار اترک » سعی شده است تا آداب و رسوم خاص این منطقه از جمله میهمانی ها و دید و بازدیدهای روز عید و همچنین حضور در منازل سادات و جمع شدن مردم منطقه به همراه سادات در مساجد و  پخت غذاهای محلی ویژه روز عید غدیر و ... اشاره شود .

با توجه به اینکه برخی از مناطق استان خراسان شمالی از جمله روستای روئین در بافت قومیتی و روستایی دارای جایگاه ویژه ای هستند به عنوان لوکیشن این مستند انتخاب شده است .

مراحل پیش تولید و تحقیقات میدانی مستند « غدیر در دیار اترک » 20 روز قبل از فرارسیدن عید غدیر در روئین آغاز شد و از چهار روز قبل از عید تا دو روز بعد از عید غدیر مراحل تصویر برداری آن به طول انجامید.

وی ادامه داد : این مستند هم اکنون در مرحله تدوین است و تا یک ماه آینده مراحل صداگذاری و موسیقی و ... به پایان رسیده و آماده پخش خواهد شد .

لازم به ذکر است عوامل این مستند آئینی - مذهبی عبارتند از تهیه کننده و کارگردان : حامد ظریفیان – تصویر بردار: بابک اردغانی – تدوین: عبدا... ولی نیا – صدا برداری: ناصر فکور – عکاس: مسعود جزمی و نویسنده: حامد ظریفیان است .

alt

alt