سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

فاطیما یثربی: نقش تاثیرگذار جشنواره پویانمایی در سراسر کشور - صفحه محتوایی خبر

 

 

فاطیما یثربی: نقش تاثیرگذار جشنواره پویانمایی در سراسر کشور

فاطیما یثربی: نقش تاثیرگذار جشنواره پویانمایی در سراسر کشور

 

فاطیما یثربی فیلمساز و عضو هیئت انتخاب بخش پویانمایی، فیلم کوتاه، بلند و نیمه بلند درباره ارزیابی آثار ارائه شده به دومین جشنواره ملی پویا نمایی به ستاد خبری این جشنواره گفت: من فکر می کنم آثار ارائه شده به این جشنواره در دوره دوم به لحاظ کیفیت و بودجه ای در یک سطح نبودند و در سطوح مختلفی قرار داشتند. به عنوان مثال در برخی کارها می شد به این نتیجه رسید که آن آثار تهیه کننده خوبی داشته و بودجه خوبی در اختیار تولید کننده قرار گرفته که از این نظر آن آثار از کیفیت بالاتری برخوردار بود و در برخی آثار هم می شد به این نتیجه رسید که با بودجه شخصی و اندکی کار ساخته شده است. البته این اتفاق در هر جای دنیا می افتد که آثار ارائه شده به جشنواره ها از یک سطح برخوردار نباشند.

وی ادامه داد: امیدوارم آثار به گونه ای باشد که در دوره های بعد آنها در یک سطح قابل مقایسه باشند. اما نکته ای که در این میان به نظر می رسد این است که فکر می کنم جشنواره باید بیشتر به مردم معرفی شود و هنرمندان بسیاری در جریان این رقابت قرار بگیرند. اما انچه که مسلم است این است که چنین جشنواره ای می تواند تبعات خوبی در این زمینه داشته باشد. به خصوص اینکه بسیار حرکت فرهنگی و قابل تقدیر است.

وی در پایان نیز عنوان کرد: من فکر می کنم اگر بخش های بیشتری به جشنواره اضافه شود، به عنوان مثال بهترین طراح، بهترین ترکیب بندی و یا موسیقی انیمیشن و یا برخی بخش های دیگر اگر اضافه شود، همه اعضا دیده می شوند. در نهایت رقابت خوبی برای تلویزیون و مخاطبانش است و هم هنرمندانی که آثار خود را ارائه می دهند.