سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

فرستنده های آنالوگ در جزیره کیش خاموش می شود - صفحه محتوایی خبر

 

 

فرستنده های آنالوگ در جزیره کیش خاموش می شود

اولین نشست کارگروه خاموشی فرستنده های آنالوگ در جزیره کیش با حضور سید عبدالرضا کیا مدیر کل صدا و سیما، سرهنگ دهکی فرمانده انتظامی ویژه کیش، قیومی مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد و کارشناسان مرتبط  برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز کیش،  در این نشست ابتدا مدیر کل صدا و سیما با اشاره به مصوبه سازمان صدا و سیما مبنی بر لزوم خاموشی فرستنده های آنالوگ تا سال 93 گفت: در حال حاضر بخش وسیعی از پوشش تلویزیونی در کشور ما، از آنالوگ به دیجیتال تغییر کرده و درحدود 80 درصد از جمعیت کشور ما از خدمات فرستنده های دیجیتال استفاده می کنند. در جزیره کیش نیز خوشبختانه 65 در صد از مردم جزیره کیش از گیرنده های دیجیتال استفاده می کنند که آمار بالایی است و لازمست با اطلاع رسانی بیشتر در خصوص مزایای بهره مندی از گیرنده های دیجیتال، 35 در صد باقی مانده را به سمت و سوی استفاده ازگیرنده  دیجیتال تشویق کنیم .

وی افزود: قدرت افزایش تعداد شبکه های تلویزیونی ( 10 برابر آنالوگ )، کیفیت بالای رنگ، نور، شفافیت تصویر، امکان قرار دادن اینترنت در بستر دیجیتال، پخش تعاملی برنامه ها و ...  از قابلیت های فرستنده های دیجیتال است که صدا و سیما با صرف هزینه های بالا امکان استفاده از آنها را برای هموطنانمان فراهم کرده است .

alt

قیومی مدیر کل روابط عمومی سازمان در این نشست با مطلوب خواندن نتیجه این اقدام بزرگ در جزیره کیش بر انجام این کار در دوره های زمانی مشخص و قطع شبکه های با مخاطب کمتر در ابتدای اجرای طرح، اطلاع رسانی صحیح و گسترده به مردم کیش از طریق رادیو، تلویزیون و تبلیغات محیطی تأکید کرد .

سرهنگ دهکی نیز با استقبال از این طرح گفت: نیروی انتظامی کیش در هر زمینه ای که نیاز باشد آمادگی دارد که به کمک مجریان طرح بیاید. فرمانده انتظامی ویژه کیش افزود: پوشش کامل جزیره کیش و بهره مندی اکثریت مردم جزیره از دیجیتال باعث خواهد شد که میزان استفاده از شبکه های ماهواره ای کاهش یابد و این همان چیزی است که نیروی انتظامی با جمع آوری دیش های ماهواره بدنبال آنست. ایشان نیز بر ضرورت اطلاع رسانی مفید و گسترده بعنوان ضامن موفقیت این طرح تأکید داشتند .

شایان ذکر است بر اساس مصوبه کارگروه خاموشی فرستنده های آنالوگ در جزیره کیش از اواخر بهمن 92 آغاز خواهد شد.