جهش تولید | پنج‌شنبه، ۶ آذر ۱۳۹۹

فصل تازه همکاری‌های مشترک شبکه‌های استانی با بنیاد شهید - صفحه محتوایی خبر

 

 

فصل تازه همکاری‌های مشترک شبکه‌های استانی با بنیاد شهید

فصل تازه همکاری‌های مشترک شبکه‌های استانی با بنیاد شهید


در دیدار معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما با رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران بر فصل جدید همکاری‌های مشترک میان شبکه‌های استانی با این بنیاد تاکید شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، سعید اوحدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران انقلاب اسلامی در دیدار با دکتر علی دارابی معاون امور استان‌های رسانه ملی، به بررسی راهکارهای موجود به منظور ارتقاء سطح همکاری‌های مشترک پرداختند.
در ابتدای این دیدار، اوحدی با اشاره به نقش مهم خانواده شهدا در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سطح جامعه اظهار کرد: حضور این افراد در برنامه‌های شبکه های استانی صدا و سیما، علاوه بر آشنایی مخاطبان با فداکاری‌های شهدا و خانواده‌هایشان، بُعد معنوی برنامه‌ها را نیز ارتقاء داده و فرهنگ شهادت‌طلبی و ایثارگری را تقویت می‌کند.
وی افزود: جانبازان و ایثارگران دوران دفاع مقدس هم نقش بسزایی در این زمینه دارند و بیان خاطرات آن دوره و نیز اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی در دوران هشت ساله جنگ تحمیلی از زبان آنها، تاثیر به مراتب بیشتری خواهد داشت.
دکتر دارابی هم در سخنانی با اشاره جایگاه شبکه‌های استانی و ارتباط مراکز با خانواده‌های معظم شهدا خاطرنشان کرد: تولید برنامه‌های مستند، زنده و گفت‌وگومحور، نمایشی و نیز پویانمایی و عروسکی با هدف آشنایی اقشار و گروه‌های سنی مختلف با شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافع حرم، یکی از اولویت‌های کاری مراکز صدا و سیما به شمار می‌رود.
وی با اشاره به اینکه سال گذشته شبکه های استانی ٢ هزار و پانصد ساعت برنامه با موضوع شهدا و ایثار پخش کرده اند افزود: تولیدات مشترک در حوزه آثار نمایشی با موضوع زندگی شهدای گرانقدری همچون شهید زین‌الدین، شهید لشکری، شهید شهریاری و شهدای غواص، از جمله فصل‌های همکاری متقابل میان شبکه‌های استانی و بنیاد شهید و امور ایثارگران است.
معاون امور استان‌های رسانه ملی تصریح کرد: استفاده از ظرفیت نمایش برای معرفی شهدا و نیز آرمان‌هایی که آنها برای تحقق و زنده نگاه داشتنشان جان خود را فدا کردند، تاثیر فراوانی دارد زیرا تجربه نشان داده است آثار نمایشی به دلیل مخاطب بیشتر و تاثیرگذاری غیر مستقیم، ظرفیت بهتری برای این مسئله محسوب می‌شوند.
وی افزود: در عین حال مستندسازی زندگی شهدا هم مورد توجه قرار دارد و ساخت مستندهای پرتره و موضوعی با محوریت شهدا و جانبازان در دستور کار مراکز صدا و سیما در استان ها قرار گرفته است.