سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

فضای مجازی زیر ذره بین رسانه و مدیران ارشد مازندران - صفحه محتوایی خبر

 

 

فضای مجازی زیر ذره بین رسانه و مدیران ارشد مازندران

فضای مجازی زیر ذره بین رسانه و مدیران ارشد مازندران

 

علی صادق مقدسی مدیرکل صداو سیمای مازندران در دیدار با استاندار، ضمن اشاره به فرصت ها و تهدیدهای فضای مجازی، بر ضرورت شناسایی ابعاد مختلف این محیط و افزایش دانش رسانه ای مخاطبان تاکید کرد.

وی با اشاره به روند غیر قابل کنترل بمباران محتوایی مخاطبین شبکه های اجتماعی، برضرورت وجود مهارت های لازم برای شناسایی اخبار و مطالب صحیح تاکید کرد.
وی با اشاره به تشکیل قرارگاه فضای مجازی در صدا و سیمای مازندران بعنوان اولین مرکز استانی در سطح کشور با هدف آموزش به جامعه و فراهم نمودن زمینه استفاده درست از این محیط خبر داد.
در ادامه گزارشی از وضعیت حضور و نحوه استفاده از فضای مجازی در استان به همراه آسیب ها و فرصت های این محیط توسط مسئول قرارگاه فضای مجازی صدا و سیمای مازندران ارائه شد.
در ادامه یونسی، معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران، فضای مجازی را یک تیغ دو لبه توصیف کرد که استفاده درست یا نادرست از آن به افزایش اطلاعات استفاده کنندگان بستگی دارد.
وی در ادامه به ضرورت هماهنگی و همکاری بین تمامی دستگاه های اجرایی و نهادهای فرهنگی در استان برای کاهش آسیب های این فضا تاکید کرد.
یونسی بهره گیری از فرصت های این محیط برای کاهش آسیب های اجتماعی را خواستار شد.
ربیع فلاح، استاندار مازندران نیز ضمن قدردانی از دغدغه مدیران رسانه استانی در خصوص به حداقل رساندن آسیب های فضای مجازی، ضرورت همکاری تمام دستگاه های استان برای افزایش آگاهی و مهارت استفاده کنندگان از این محیط را مورد تاکید قرار داد.
استاندار مازندران ضمن تشریح برنامه ریزی های انجام شده در سطح استان برای بهره گیری از فرصت های فضای مجازی در تحقق اقتصاد مقاومتی، از عزم جدی مدیران استان برای استفاده از پتانسیل های فضای مجازی در ایجاد اشتغال و درآمدهایی برای نسل جوان خبر داد.
ربیع فلاح در خاتمه از صداو سیمای مازندران خواست با بهره گیری از ظرفیت دیگر دستگاه های اجرایی استان، نسبت به تولید برنامه های فاخر با موضوع آموزش مردم استان برای استفاده صحیح از فضای مجازی و معرفی فرصت ها و نمونه های موفق بهره برداری صحیح از این محیط  در راستای اشتغال زایی و تحقق اقتصاد مقاومتی اقدام نماید.