سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

فیلم داستانی " آلوهای وحشی" به سی و ‌دومین جشنواره بین المللی فیلم های کودک و ‌نوجوان راه یافت - صفحه محتوایی خبر

 

 

فیلم داستانی " آلوهای وحشی" به سی و ‌دومین جشنواره بین المللی فیلم های کودک و ‌نوجوان راه یافت

فیلم داستانی

 

فیلم داستانی "آلوهای وحشی"  به کارگردانی و‌تهیه کنندگی «فرید هاشم زاده » جزء فیلم های راه یافته به بخش ملی و بین المللی جشنواره فیلم های کودکان و ‌نوجوانان این جشنواره شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز فارس، "آلوهای وحشی" نام فیلم داستانیست که در تابستان ۹۷ در یکی از روستاهای صعب العبور فارس بنام جیدرزار تهیه شده است . این فیلم حکایت مردمی است که در بسیاری از روستاها بدلیل دورافتادگی و نداشتن جاده از خدمات و امکانات حیاتی بی بهره اند .

داستان فیلم "آلوهای وحشی" درباره کوثر ، دختر بچه روستایی است که عینکش می شکند و  برای زندگی روزمره و درس و‌ مشق ، او را دچار مشکلات زیادی می کند.

فشارهای معلم و‌ عقب ماندگی تحصیل ناشی ضعف چشم ، کوثر را تنها و سرخورده کرده است . از طرفی خانواده کوثر بدلیل فصل برداشت محصول و دور بودن از شهر فرصت نمی کنند تا کوثر را به شهر ببرند و عینکش را عوض کنند . در این میان ، «محمدحسن»پسر عموی کوثر ، تلاش می کند تا موانع را از سر راه کوثر بردارد و‌ هم اوست که در آخر پزشک را به ده می آورد و مشکل کوثر و‌تعداد زیادی از روستاییان حل می شود .

بر اساس اظهارات کارگردان ، بازیگران فیلم "آلوهای وحشی"  همه نابازیگر هستند و تلاش شده است فضای طبیعی منطقه و افراد ساکن در جیدرزار بخوبی در دید مخاطب قرار بگیرند .

مدت زمان  این فیلم ۱۶ دقیقه است که  نوشتن فیلمنامه آن ۲ ماه و تصویربرداری این فیلم ۶ روز بطول انجامید و ۲ بازیگر اصلی دارد .

عوامل فیلم آلوهای وحشی عبارتند از :نویسنده ،‌ تهیه کننده وکارگردان : فرید هاشم زاده / تدوین : محمدحسن خردل / برنامه ریز و ‌منشی صحنه : عباس عدالت فر / مدیرتصویربرداری : فرید هاشم زاده / مدیر صدابرداری : اصغر فتوحی زاده / مدیر تولید و بازیگردان : اسماعیل مرزبان / دستیاران تصویر : حسین قهرمانی ، محمد قهرمانی / ترابری : کیوان مرادی

بازیگران : محمدحسن کوثری، کوثر کوثری ، حسن کوثری ، سید علی حسینی و محمد ابراهیم محمدی

سی و‌دومین جشنواره  بین المللی فیلمهای کودک و ‌نوجوان ۲۸ مرداد تا ۴ شهریور ماه در یک رقابت تنگاتنگ برگزار می شود که " آلوهای وحشی" یکی از ده فیلم برگزیده این جشنواره و  هم چنین در بخش بین الملل یکی از سه فیلم نماینده ایران است.