سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۶ آذر ۱۴۰۰

قافله عشق - صفحه محتوایی صدا

 

 

قافله عشق

قافله عشق


نویسنده و تهیه کنندگان:لیلاتاجرزاده،راحله اکبری

گوینده: امیرکاظم رضاپور

صدابرداران:حسین پناه خواه،محسن صبری،کوروش یحیی زاده


 

این ویژه برنامه به مدت 120 دقیقه­ به منظور سوگواری ایام دهه اول ماه محرم ، در ساختار ترکیبی نمایشی از صدای مرکز کیش بصورت زنده پخش ­می شود

آیتم های آن شامل : مداحی وسینه زنی، گزارش - بخش نمایشی شامل تعزیه،هر روز یک مجلس تعزیه باتوجه به روزشمار دهه ی محرم که متعلق به یکی از شخصیتهای واقعه عاشوراست پخش می شود، ارتباط تلفنی با مراکز - اشعار عاشورایی معرفی کتاب به صورت بسته صوتی- کارشناسی هر روز در برنامه به صورت موضوعی- موسیقی های باکلام و بی کلام که در فواصل برنامه پخش می شود.

حماسه کربلا، بزرگترین و دلخراش ترین واقعه تاریخ است که پس از ۱۴۰۰ سال هنوز هم زنده مانده و پس از چهارده قرن به یاد آن واقعه اشکها ریخته می شود و ناله و فریاد به پا است.مراسم عزاداری امام حسین(ع) نخستین بار در روز یازدهم محرم سال ۶۱ هجری در کنار اجساد مطهر شهیدان توسط اهل بیت‌ علیه السلام برگزار گردید.پس از آن هنگام ورود کاروان اسیران به کوفه، امام زین‌العابدین و حضرت زینب و ام‌ کلثوم علیهم السلام برای مردم کوفه که برای تماشا آمده بودند، سخنرانی کردند. در پی این سخنرانیها صدای ضجه و گریه از خانه‌ها و مردم کوفه بلند شد. که به نوعی عزاداری برای شهدا و افشاگری امویان بود.

پس از ورود کاروان اسراء به شام و خطابه خوانی امام سجاد(ع) در شام، یزید به اهل بیت امام حسین اجازه داد که عزاداری کنند و اهل ‌بیت ‌به مدت سه روز به طور رسمی در شام عزاداری کردند.در پی آن خطابه و این عزاداریها، انقلاب بزرگ فکری در شام پدید آمد و اکثر قریب به اتفاق مردم نسبت ‌به دستگاه حاکمه بدبین شدند.عزاداری بعدی در مدینه برپا شد. پس از ورود اهل بیت به مدینه عزای عمومی بر پا گردید و تمامی مردم مدینه ناله و ضجه کردند. پس از آن حلقه‌های عزاداری توسط اشخاص و افراد سرشناس بر پا شد.

این ویژه برنامه در ایام دهه اول محرم در ساعت 19:00 بصورت زنده از رادیو کیش پخش میشود.

سال تولید: مرداد1400
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 1.0 stars out of 5.