سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

قالیچه پرنده سمنان در راه اصفهان - صفحه محتوایی خبر

 

 

قالیچه پرنده سمنان در راه اصفهان

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز سمنان نوجوانان اصفهانی به زودی در بیست و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان اصفهان به تماشای « افسانه شهرقالی » می نشینند و با قصه­­ ی پر ماجرای شهری آشنا می شوند که همچون فرش بر پهنه ی زمین گسترده شده و مردمانش با یاد خدا و دلی آکنده از امید ، زیباترین قالی های جهان را می بافند. در حالی که بیگانگان (آخرین نسل بازماندگان بیدهای غول پیکر) در صدد حمله به آنجا هستند و نوجوانی از آن دیار با قالیچه­ ی پرنده مصمم به نجات شهرقالی است.

« افسانه شهرقالی» نخستین فیلم بلند پویانمائی است که در ستایش فرهنگ و هنر ایران زمین درباره فرش دستباف ایرانی تهیه شده است و با تکنیک 3 بعدی و در زمان هفتاد دقیقه، افسانه ای پر رمز و راز از مردمان شهر قالی را روایت می کند. این فیلم به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا حافظی است که پیش از این فیلم های کوتاه داستانی، سریالی و تله فیلم در ژانر کودک و نوجوان را از او دیده ایم .

جمع کثیری از هنرمندان سیمای مرکز سمنان در ساخت این فیلم که به سفارش مرکز سیمای استان ها بوده است مشارکت داشته اند از جمله: تهیه کننده: مجید شاکری، ناظرین کیفی: محمد علی صفورا، احمد نیک کار، طراح فضا : حسین صافی، طراح کاراکتر: مانی وطن دوست، سرپرست نقاشان دیجیتال: مرتضی رخت اعلا، آهنگساز: مجتبی تیموری، مدیران فنی: افشین کریمی، امید قطبی، محسن عبدالعلی، انیماتورها: سیاوش خدائی، سروش یوسفی، سجاد زارع و ...

گفتنی است که تلاش برای ساخت یک فیلم انیمیشن با هویت ایرانی، ملی و بومی از مهمترین دغدغه های گروه سازنده بوده است .  

alt