جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

قدردانی از عملکرد مرکز خراسان شمالی در تولید آثار موسیقی فاخر - صفحه محتوایی خبر

 

 

قدردانی از عملکرد مرکز خراسان شمالی در تولید آثار موسیقی فاخر

مرکز موسیقی و سرود سازمان صدا وسیما از عملکرد کم نظیر صدا و سیمای خراسان شمالی در تولید آثار برجسته و فاخر موسیقی قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی رئیس مرکز موسیقی و سرود سازمان صدا وسیما در  جلسه شورای عالی شعر و موسیقی مرکز موسیقی و سرود سازمان صدا و سیما که با حضور رئیس و کارشناسان این مرکز و مدیر کل و هنرمندان موسیقی خراسان شمالی به منظور قدردانی از صدا و سیمای خراسان شمالی در رابطه با تولیدات موسیقی سال  92 و 93 که از نظر کمی و کیفی دارای شاخصه های مثبت بوده است برگزار شد گفت: آثار تولیدی 2 سال اخیر صدا وسیمای خراسان شمالی بی نظیر است.

وی با اشاره به  مدیریت هوشمندانه و نگاه ظریف در خلق چنین آثار گرانبهایی نقش اساسی داشته است افزود : کشف استعدادهای نو در کنار توجه به بزرگان موسیقی منطقه به عنوان یکی از نقاط قوت صدا و سیمای خراسان شمالی در حوزه موسیقی است .

در این جلسه هوشنگ جاوید از کارشناسان شورای عالی شعر و موسیقی مرکز موسیقی و سرود و محقق و پژوهشگر در حوزه فرهنگ فولک ضمن تقدیر از شبکه اترک برای توجه به موسیقی اصیل منطقه و توجه به ملودی های بکر و نو از توجه مرکز در تولیدات خود به حفظ اصالت های موسیقی منطقه به عنوان نکته قابل تامل یاد و از مدیرکل مرکز و هنرمندان منطقه تقدیر و تشکر کرد .

alt

میرزایی دیگر کارشناس این شورا و مدیر ارکستر سنفونیک صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران هم ضمن تاکید بر بهبود کیفی تولیدات موسیقی خراسان شمالی از لحاظ فنی از این که فعالیت های ارسالی از مرکز خراسان شمالی از نظر کیفیت فنی، ضبط و میکس و مسترینگ و همچنین کوک بودن ارکستر بدون نقص هستند تشکر کرد .

حمید اکبرزاده آهنگساز و تنظیم کننده و از جمله کارشناسان موسیقی معاونت امور استان ها با اشاره به اینکه نمرات اختصاص یافته به تولیدات واحد شعر و موسیقی خراسان شمالی به صورت متوسط بالای 90 می باشد از فعالیت های شبکه اترک در حوزه موسیقی تقدیر کرد .

استاد محمود دست پیش از پیشکسوتان حوزه شعر نیز با تقدیر از تولیدات موسیقی های اصیل در خطه خراسان شمالی ابراز خرسندی کرد و آنها را یادآور مبانی فرهنگی جامعه و باعث نزدیک تر شدن اقوام مختلف ایران به یکدیگر با وجه اشتراک موسیقی دانست .

امیر بکان مدیر موسیقی استان های مرکز موسیقی و سرود سازمان هم در این جلسه ضمن تقدیر از عملکرد مدیرکل صدا و سیمای خراسان شمالی تلاش این مرکز را برای بهتر شدن تولیدات از نظر کمی و کیفی را نسبت به گذشته مثبت ارزیابی کرد .

احمد مهدوی مدیرکل صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی هم در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از شورای عالی موسیقی استان ها و رئیس مرکز موسیقی و سرود سازمان از توجه به مراکز به تشریح وضعیت تولیدات موسیقی در صدا و سیمای خراسان شمالی پرداخت .

وی با بیان اینکه رویکرد صدا و سیمای خراسان شمالی در تولید موسیقی در نظر گرفتن ذائقه مخاطبان و مردم، نیاز شبکه و حفظ موسیقی اصیل منطقه است افزود : این مرکز در زمینه تولیدات موسیقایی هدفگذاری های بلند مدت و کوتاه مدت دارد .

مدیرکل صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی همچنین خواستار توجه آهنگسازان کشور به نواها و ملودی های بکر در نواحی مختلف کشور شد و گفت: حفظ و اشاعه موسیقی اصیل و فولکلور نواحی مختلف کشورمان نیازمند تلاش بیش از پیش بزرگان موسیقی کشور است.

امیر بدیعی مسئول واحد موسیقی مرکز خراسان شمالی هم با تشکر از اعضای شورای موسیقی گفت: این شورا با گذشت مدت زمان کوتاه از شکل گیری واحد شعر و موسیقی این مرکز با کمک های خود موجب پیشرفت شبکه اترک در زمینه افزایش سطح کیفی و کمی تولیدات شده است .

گفتنی است استاد عیسی قلیپور از نوازندگان دوتار خراسان شمالی در این جلسه به  هنرنمایی پرداخت و در پایان نیز از مدیرکل شبکه اترک و همراهان وی تقدیر و تشکر بعمل آمد . 

alt