سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

قدردانی عضو کمیسیون انرژی مجلس از پخش سریال بانوی سردار - صفحه محتوایی خبر

 

 

قدردانی عضو کمیسیون انرژی مجلس از پخش سریال بانوی سردار

قدردانی عضو کمیسیون انرژی مجلس از پخش سریال بانوی سردار

 

هدایت الله خادمی نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رئیس رسانه ملی از پخش سریال «بانوی سردار» که به قهرمانان تاریخی قوم لر پرداخته است قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، هدایت الله خادمی در این نامه خطاب به علی عسکری نوشته است: به عنوان یک ایرانی لر و بختیاری، از حضرتعالی، تهیه کنندگان، کارگردان، بازیگران و همه دست اندرکاران مجموعه تلویزیونی «بانوی سردار» ( بی بی مریم، سردار مشروطه و فتح تهران ) تشکر فراوان دارم و سپاسگزارم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزوده است: مردم لر همواره از مقام معظم رهبری سپاسگزارند که سال‌ها پیش از بی بی مریم و پسر رشیدش شیرعلی مردان خان بختیاری تشکر فرمودند و اجازه ندادند که تبعیضی وجود داشته باشد.

نماینده مردم شهرستان‌های ایذه و باغملک در پایان این نامه خطاب به رئیس رسانه ملی آورده است: آنچه شما انجام داده اید، بسیار به موقع و بزرگ بود و از طرف همه مردم منصف ایران به ویژه قوم ده میلیونی لر و بختیاری به خاطر ساخت و پخش این مجموعه تلویزیونی که این بانوی نقش آفرین در آن مقطع حساس ایران زمین را معرفی کرد، تشکر می‌کنم.

 گفتنی است مجموعه تلویزیونی «بانوی سردار» از سریال‌های پرمخاطب این روزهای تلویزیون و روایتی از رشادت زنان ایران زمین، تولید مرکز چهارمحال و بختیاری است که در 12 قسمت از 29 مرداد از شبکه سه سیما در حال پخش است.

 این سریال به کارگردانی پرویز شیخ طادی و بازی پانته‌آ سیروس در نقش سردار مریم بختیاری است. داستان «بانوی سردار» برگرفته از واقعیت‌های تاریخ معاصر ایران و مبارزات ایل بختیاری به رهبری یک بانوی شجاعِ ایرانی با ظل‌السلطان قجری و انگلیسی‌هاست.