سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

قدردانی نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری از عملکرد صدا و سیما در چهل سالگی انقلاب - صفحه محتوایی خبر

 

 

قدردانی نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری از عملکرد صدا و سیما در چهل سالگی انقلاب

قدردانی نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری از عملکرد صدا و سیما در چهل سالگی انقلاب

 

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد از نقش مؤثر صدا و سیما در پوشش ویژه برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری:  حجت الاسلام والمسلمین نکونام در نشست با مدیرکل، معاونان و مدیران صدا و سیمای استان گفت: تلاش رسانه ملی و شبکه های استانی توانست رادیو و تلویزیون های استکباری را خلع سلاح و نقشه های آنها را نقش برآب کند.

وی افزود: خلع سلاح رسانه ای به مفهوم جلوی زبان تریبون استکبار را گرفتن نیست، زیرا زبان یاوه گویی آنها دراز و امکانات تبلیغاتی آنها گسترده و صدای آنها بلند است و با بی تعهدی هر حرفی را می زنند، اما در برابر چنین رسانه هایی باید انسان خودش را قوی کند و ظرفیت های نظام شرایط را برای به میدان آمدن رسانه های داخلی فراهم کرده است و با هنرمندانه شدن سمت و سوی برنامه های انقلابی، خدعه دشمن خنثی و نابود شد.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با اشاره به دقت نظر در معرفی خدمات 40 ساله انقلاب در رسانه، گفت: در مقایسه خدمات چهار دهه انقلاب اسلامی شیوه قیاس، حساب شده و روشنگرانه بود و با معرفی نمونه های بارز خدمات انجام شده، فضای فهم آگاهانه دستاوردهای نظام برای مردم فراهم شد و همگان به عنادورزی و کینه جویی دشمنان در تخریب پیکره انقلاب پی بردند.

حجت الاسلام و المسلمین نکونام با تأکید بر ادامه برنامه ریزی های رسانه ای در برابر دشمن قدار، افزود: با تهیه برنامه های هنرمندانه، میدانی، تلاشگرانه و مقایسه ای باید دوران ظلمت زده طاغوت را در معرض دید قرار داد که در این ایام رسانه ملی با پخش فیلم های متعدد این وظیفه را به خوبی انجام داد و باید پخش این گونه برنامه ها ادامه داشته باشد و به صورت مستمر فکر جامعه را انقلابی نگه دارد.

وی گفت: در صدا و سیما، صدا باید صدای اسلام و سیما تصویر اسلام باشد و این نکته در کلام امام راحل مشاهده می شود و برای دستیابی به این مهم باید افرادی معتقد، آگاه و اهل بینش به عنوان آخرین ویراستاران برنامه های رادیویی و تلویزیونی بکارگیری شوند تا برنامه های روی آنتن هم پایه مبانی انقلاب باشد.

امام جمعه شهرکرد به تهیه برنامه های محتوایی هم اشاره کرد و افزود: برای محتوایی ساختن برنامه های 24 ساعته شبکه استانی باید بیش از پیش از محصولات تولیدی شبکه ها و گروه های انقلابی استفاده کرد و این همکاری رسانه ای را باید به صورت فرهنگی جامع در بین تمامی ابعاد رسانه بسط و گسترش داد.

حجت الاسلام و المسلمین نکونام، وحدت افزایی را وظیفه رسانه ملی دانست و گفت: این وحدت باید حول محور ولایت فقیه و رهبری شکل بگیرد و از بازی ها و شیطنت های سیاسی در این وحدت آفرینی جلوگیری شود.

وی افزود: اختلاف سلیقه از هر حزب و گروهی حول محور نظام را باید تحمل کرد، اما آگاهی و بصیرت در تشخیص این اختلاف سلیقه ها با فتنه در تمامی رسانه های عمومی به ویژه صدا و سیما بسیار مهم است تا زمینه برای سوء استفاده برخی افراد مغرض در معرفی و بزرگ کردن برخی دیگر توسط رادیو و تلویزیون و در نهایت ایستادگی مقابل نظام فراهم نشود.

مدیرکل صدا و سیمای استان هم در این نشست با اشاره به منویات مقام معظم رهبری به عنوان زیربنای تمام برنامه سازی های رسانه ای گفت: در شبکه استانی تلاش کردیم ضمن اطلاع رسانی دقیق و امانتداری حرفه ای، تمامی ابعاد جشن های40 سالگی انقلاب و خدمات چهار دهه با نظام اسلامی را برای مردم به تصویر درآوریم.

دکتر افشارنیا گفت: راهپیمایی22 بهمن امسال، واقعاً  یک 22 بهمن تماشایی و بی نظیر را ترسیم کرد و شعار محوری که صدا و سیما در یک سال گذشته دنبال می کرد، افتخار به گذشته و امید به آینده بود که به فضل الهی، خروجی برنامه های دهه فجر، ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب و برنامه های راهپیمایی به همین مهم ختم شد.

وی افزود: امسال تصاویر شور حضور مردمی در راهپیمایی22بهمن در72 نقطه شهری، روستایی و عشایری استان از طریق رسانه استانی ضبط و منتشر شده است.