جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

قصه های قدیمی گیلان در قاب سریال - صفحه محتوایی خبر

 

 

قصه های قدیمی گیلان در قاب سریال

مراسم ساخت سریال نام نداره با مضمون قصه های قدیمی گیلان در روستای آلمان پستک رشت برگزار شد.

قصه های قدیمی گیلان در قاب سریال

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز گیلان مراسم آغاز ساخت سریال نام نداره با موضوع قصه های قدیمی و ادبیات کهن گیلان به کارگردانی علی باباخانی و نویسندگی بهزاد عشقی در روستای آلمان پستک رشت برگزار شد.

تهیه کننده این سریال  با بیان اینکه در زمان قدیم اگر شخصی ناآشنا وارد منطقه ای می شد او را نام نداره خطاب می کردند افزود : بازیگر نقش اول این سریال محمد هندی  است.

ورزل دوست با اشاره به اینکه تنوع رسانه ها جذب مخاطب را دشوار کرده است افزود : در سریال نام نداره سعی شده با انتخاب قصه های جذاب و بازیگران ماهر رضایت مخاطبان جلب شود.

وی گفت : این سریال در لوکیشن های چشم نواز و با گویش های متنوع گیلان ضبط خواهد شد.

تهیه کننده سریال نام نداره اعلام کرد :  این سریال در 70 قسمت 25 دقیقه ای تولید خواهد شد  و از اواخر بهمن ماه از شبکه استانی باران روی آنتن می رود.

سرپرست صدا و سیمای مرکز گیلان نیز از بکارگیری ظرفیت های استان در سریال نام نداره خبر داد و گفت : برجسته کردن محبت در خانواده و احترام به والدین از مهم ترین مفاهیمی  است که در این سریال به دنبال آن  هستیم.

باقرزاده افزود : با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری به مقوله اقتصاد مقاومتی و توجه ویژه به اقتصاد درون زا در این سریال نیز به خرید کالای ایرانی توجه ویژه ای خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه صدا و سیمای مرکز گیلان برای 40 سالگی انقلاب برنامه های ویژه ای در نظر دارد گفت : علاوه بر تولید برنامه های مختلف ، عوامل سریال در دست ساخت مانی و یادداشت های روزانه که سریالی با محوریت نوجوانان است نیز در شهرستان های استان حاضر شده و 40 سالگی انقلاب را با حضور اهالی منطقه جشن خواهند گرفت.

نظیری معاون سیمای صدا و سیمای مرکز گیلان هم گفت : علاوه بر سریال نام نداره و سریال درحال تولید و پخش جایزه 3، دو سریال گنج راه شیری و مانی و یادداشت های روزانه نیز در دست ساخت است.

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی نیز به تقویت فرهنگ اصیل بومی و محلی تاکید کرد و از عوامل سریال نام نداره به دلیل پاسداشت فرهنگ اصیل گیلانی قدردانی کرد.

جعفرزاده افزود : مشکلات اقتصادی و تحریم ها نباید ما را از توجه ویژه به مقوله فرهنگ دور کند.