جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

قطار تولیدات فاخر مرکز خراسان رضوی در حرکت است - صفحه محتوایی خبر

 

 

قطار تولیدات فاخر مرکز خراسان رضوی در حرکت است

 در سال جاری صدا و سیمای استان آثاری فاخری  با بودجه 1 میلیارد و 300 میلیون تومان  تولید کرده است که این آثار قرار است ازشبکه های سراسری و استانی پخش شود .

این مطلب را علیرضا آینه دار معاون سیمای مرکز خراسان رضوی بیان داشت و افزود: آثار فاخر به تولیداتی اطلاق می‌شود که قابلیت ارسال به جشنواره ها و نیز پخش از شبکه‌های سراسری را داراست و توسط سازمان صدا و سیمای کشور ارزیابی می‌شود. آثار تولید شده  فاخر  شامل مستند، انیمیشن  و فیلم و سریال است .

وی با بیان اینکه طی شش ماهه اول سال جاری تولید برنامه های کیفی شبکه استانی رشد خوبی داشته است، گفت: در این 6ماه هزار و 965 دقیقه معادل 34ساعت برنامه مستند با موضوعات اجتماعی، اقتصادی، معارف اسلامی و فرهنگی در مرکز خراسان رضوی تولید شده است.

از جمله مستندهای انتهای فلسطین جنوبی، کیمیای سعادت، صدای سخن عشق، موزه‌های ماندگار، ساخت سری دوم برنامه کوچه‌های خورشید، نامها و یاد ها، یک وجب خاک خدا، مستند کشف رود، مستندهای زعفران وانگور، هویت و مستند نیش از جمله مستند‌های فاخری است که در مرکز صدا و سیمای خراسان ساخته شده است.

alt

 در بخش انیمیشن نیز طی 6ماه اول امسال 453 دقیقه معادل 8 ساعت برنامه برای گروه کودک و نوجوان شامل کار جدی و طنز با نام های فرصت های طلایی، شنگول بازیگوش، بیمار و خارانوو بیمار من در گروه الف و جزو آثار فاخر تولید شده است.

آینه دار ادامه داد:در مجموع، طی این مدت هزار و 140 دقیقه معادل 19 ساعت فیلم و سریال تولید شده است که همه اینها جزو آثار فاخر هستند. که از جمله  می شود به فیلم سینمایی تبسم گرگ، سریال تلخ و شیرین، تله فیلم ترانه پائیزی و فرشته زیبا و...نام برد.

وی تصریح کرد: از ابتدای سال تاکنون دو بارتمام برنامه‌های شبکه‌های استانی به لحاظ کیفی توسط سازمان صدا وسیما در تهران در خصوص عملکرد در بخش انتخابات و نیز ماه رمضان ارزیابی شده که در هر دو ارزیابی انجام شده مرکز خراسان رضوی رتبه برتر کشور را از آن خود کرده است که تاکنون بی‌سابقه بوده است.

وی با بیان اینکه همواره آثار ارسالی تولید ی مرکز خراسان رضوی در جشنواره‌های داخلی و خارجی حائز رتبه شده است، افزود: مرکز استانی خراسان رضوی برای اولین بار در بین سایر مراکز توانست فیلم سینمایی تولیدی خود را به جشنواره فجر ارسال کند که به عنوان 32 کار برتر انتخاب و در کل کشور اکران شد. تابستان طولانی در جشنواره ی بین المللی فیلم کودک و نوجوان اصفهان موفق به کسب پروانه زرین جایزه شهید بهنام محمدی به خاطر بازی بازیگر کودک این فیلم شد.

معاون سیمای مرکز خراسان رضوی در بخش دیگر یادآور شد: با توجه به کم بودن برنامه‌های طنز در شبکه استانی، مجموعه‌ای به نام نبات زعفرانی و سری جدید برنامه کودک به نام محله شاپرکا تهیه شده است.

آینه دار افزود: شبکه خراسان رضوی تنها شبکه‌ای استانی است که مسابقه تلویزیونی برای بانوان دارد و این مسابقه از ولادت فاطمه زهرا (س) پخش آن آغاز شده است و تا آخر سال نیز ادامه خواهد یافت و تمام عوامل این برنامه را بانوان برعهده دارند و شرکت کنندگان و سؤالها نیز با موضوعات خاص بانوان در حوزه‌هایی مانند خانه داری، بهداشت، احکام شرعی و آشپزی است.

وی با اشاره به استقبال زیاد از این مسابقه، به طوری ‌که روزانه پنج تا 6 هزار پیامک جهت شرکت در این برنامه دریافت می‌شود،گفت: هدف از اجرای این مسابقه ارتقای سطح اطلاعات بانوان در بخش های یاد شده است.

وی با بیان اینکه تولیدات مرکز سیمای خراسان رضوی در ارزیابی‌های برنامه‌های تولیدی به لحاظ کیفی توسط سازمان همواره در جایگاه سه مرکز اول استانی کشورقرار دارد، گفت: این در حالی است که امسال مرکز استانی خراسان رضوی همانند سایر مراکز با کمبود بودجه مواجه بود، اما این مسأله مدیریت شد و برنامه‌های کیفی و فاخر تولید شد، ضمن اینکه در برنامه‌های شبکه‌های سراسری مانند شبکه  شما و پویا نیز مرکز خراسان رضوی در  تأمین و پشتیبانی  برنامه نقش دارد.