جهش تولید | شنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

قطعه موسیقی «بشکن این تحریم را» با محوریت اقتصاد مقاومتی در صدا وسیمای فارس نواخته شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

قطعه موسیقی «بشکن این تحریم را» با محوریت اقتصاد مقاومتی در صدا وسیمای فارس نواخته شد

قطعه موسیقی «بشکن این تحریم را» با محوریت اقتصاد مقاومتی در صدا وسیمای فارس نواخته شد

 

تولیدات جدید موسیقی فارس مورد استقبال مرکز موسیقی و سرود سازمان صدا وسیمای جمهوری اسلامی قرار گرفت.
مهدی کرمی مدیر واحد شعر و موسیقی تولیدات جدید را بر اساس ساختارهای متفاوت محلی، پاپ و سنتی برشمرد وگفت: تولید برنامه های  فاخر موسیقی به طور جدی دنبال می شود که یک قطعه موسیقی محلی ارکسترال به نام "عمرمن " در فضایی متفاوت با نشاط دارای ساختار تلفیقی از سازهای آگوستیک موسیقی کلاسیک جهانی و سازهای ایرانی تولید شده است.
کرمی افزود: تنوع و خلاقیت درسازبندی و رنگ آمیزی این کار منحصر بوده و این اثر حاصل اجرا و خوانندگی استاد حسن صفری ، موسیقی و تنظیم علیرضا اوجی و شعر بیژن سمندر است.
مدیر واحد شعر و موسیقی صدا وسیمای فارس ادامه داد: کار دیگر که آماده شده موسیقی پاپ با نام " بشکن این تحریم"  را که محوریت آن اقتصاد مقاومتی است و خوانندگی آن را اینجانب به عهده گرفت وآقای علیرضا امیری تنظیم موسیقی را انجام داده اند و عظیم زارع شعر آن را سروده است.
مهدی کرمی تصریح کرد: موسیقی سنتی "گل افشان" نیز برگرفته از شعر گوهر درخشان ادبیات فارسی حاقفظ شیرازی است با مطلع بیا تا گل برافشانیم کارفاخر تولید شده دیگر است. در این کار محمد ذاکر حسین آهنگسازی و خوانندگی آن را عهده دار بوده و این اثر به گونه ای حرفه ای و تکنیکی نوازندگان سازهای سنتی اجرا شده است که خوشبختانه تولیدات جدید واحد شعر و موسیقی مرکز فارس توجه کارشناسان حوزه موسیقی را به خود جلب کرده  و مورد استقبال مرکز موسیقی و سرود سازمان صدا وسیما قرار گرفته است.