سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

قهرمان افسانه ای جودوی ایران از خاطرات المپیک در «جام رمضان» گفت - صفحه محتوایی خبر

 

 

قهرمان افسانه ای جودوی ایران از خاطرات المپیک در «جام رمضان» گفت

قهرمان افسانه ای جودوی ایران از خاطرات المپیک در «جام رمضان» گفت

 

 

ویژه برنامه رمضانی «جام رمضان» شبکه «شما»، دیشب میزبان ورزشکاران نامی کشورمان در رشته های جود و کاراته بود.

 به گزارش روابط عمومی برنامه تلویزیونی «جام رمضان»، ویژه برنامه رمضانی شبکه شما، دیشب میزبان ورزشکاران رزمی‌کار کشورمان بود.

محمد مقدم مجری برنامه، شب گذشته میزبان آرش میراسماعیلی قهرمان پیشکسوت جودو، سمیه عباسعلی قهرمان کاراته بانوان و ذبیح الله پورشیب قهرمان کاراته مردان کشورمان بود.

میر اسماعیلی شب قبل بیش از همه مهمانان حرف برای گفتن داشت. از مسائل مدیریتی ورزش کشور تا بحث المپیک و حسرت مدال.

آرش میراسماعیلی در برنامه دیشب جام رمضان گفت: یکی از اصلی ترین حسرت های زندگی من این بود که نتوانستم مدال المپیک بگیرم. مدال برنز المپیک را از دست دادم. چهار سال زحمت کشیده بودم برای روزی که روی سکوی المپیک قرار بگیرم اما خب قسمت نشد. قرعه من به نماینده رژیم صهیونیستی خورد و من در یک دو راهی بدی قرار گرفتم. نهایتا دیدم که باید کنار بکشم و مسابقه ندهم. چرا که اصلا رقیب برای من و کشورم رسمیت نداشت.

وی با تاکید بر اینکه پس از آن بیشتر در عرصه قهرمانی و مدیریتی حضور پیدا کرد، گفت: پس از آن راه برای حضور در عرصه جهانی باز شد. من دو مدال جهانی گرفتم و توانستم راه پیدا کنم به عرصه مدیریت ورزش. اما نشد که ماندگار شوم. یعنی عده ای نگذاشتند. آنقدر حاشیه سازی و جو سازی شد که دیگر ما را از صندلی مدیریت ورزشی هم بلند کردند. من برنامه های زیادی داشتم که می توانست جودوی کشور را رونق بیشتری بدهد.

میراسماعیلی تاکید کرد: مدیریت ورزش در کشور ما بسیار رنگ سیاسی به خود گرفته. متاسفانه کمتر به تخصص گرایی توجه می شود و همین امر باعث می شود که نگاه ما هم به ورزش نگاه نتیجه گرا بشود. یعنی هر مدیری بر سر کار می آید تنها یک برنامه کوتاه مدت دارد که بتواند در دوره خود نتیجه قابل قبولی را بگیرد. این نتیجه گرایی مدیران حتی به مردم هم سرایت کرد.

در ادامه برنامه سمیه عباسعلی بانوی کاراته کار کشورمان درباره لزوم توجه به ورزش های رزمی گفت: متاسفانه با وجود اینکه ورزش های رزمی در کشورهای دیگر مدال زیادی می‌آورند، در کشور ما آن طور که باید به این ورزشکاران بها داده نمی شود. باید ورزشکاران رزمی مورد تشویق قرا بگیرند. به خصوص بانوان رزمی کار که با حجاب و سختی زیاد پا به عرصه رقابت می‌گذارد.

در برنامه دیشب پورشیب هم به توانایی ورزشکاران شهرستانی و استعداد بالای نوجوان در شهرستان اشاره کرد و خواستار حمایت بشتر از ورزش شهرستان شد.

شب گذشته همچنین مهمانان برنامه در رشته دارت، مینی گلف و پرتاب توپ در سبد با هم رقابت کردند.