جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

لزوم معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری کشور در شورای عالی استان ها - صفحه محتوایی خبر

 

 

لزوم معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری کشور در شورای عالی استان ها

لزوم معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری کشور در شورای عالی استان ها

 

در دیدار مدیرکل صدا و سیمای مرکز کیش با تعدادی از اعضای شورای عالی استان ها و اعضاء شورای شهر کیش بر استفاده از ظرفیت بالای این شورا برای معرفی فرصت های سرمایه گذاری در کیش تاکید شد .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز کیش، در این دیدار محمد صادق کوثری فر با تشریح فعالیت ها و رسالت های رسانه ملی به ویژه مراکز استان های صدا و سیما گفت: در استان های کشور فرصت های سرمایه گذاری متعددی وجود دارد که این فرصت ها می تواند ضمن معرفی در رسانه ملی از طریق شورای عالی استان ها هم به سرمایه گذاران داخلی و خارجی معرفی شود.

کوثری فر با تقدیر از تلاش های شورای شهر کیش خواستار نگاه ویژه شورای عالی استان ها به شورای شهر جزیره شد تا از این طریق فرصت های سرمایه گذاری کیش به صورت هدفمند به سرمایه گذارانی که با شورای عالی استان ها در ارتباطند معرفی شود.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کیش تاکید کرد : معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشور در قالب برنامه های مختلف و متنوع درحوزه های مختلف صدا، سیما، خبر و فضای مجازی از رسالت های مهم رسانه ملی است که صدا و سیمای مرکز کیش هم همچون گذشته آماده همکاری همه جانبه با شورای شهر کیش و شورای عالی استان ها  است .

رئیس شورای شهر جزیره کیش هم در این نشست با تشریح فعالیت های این دوره شورای شهر، حضور نمایندگان این شورا در همه کمیسیون ها و شوراهای مختلف سازمان منطقه آزاد کیش را محور مهم برنامه های شورای شهر کیش برای رسیدگی  و پیگیری مشکلات ساکنان جزیره دانست.

ایرج شرف زاده  با تشریح تفاوت های ساختاری در نحوه مدیریت مناطق آزاد به ویژه جزیره کیش گفت: اگرچه وظایف شهردار به صورت کلی به مدیرعامل شرکت عمران، آب و خدمات کیش سپرده شده است، اما در گفتگو با مسوولان کشوری بارها پیگیر تعیین شهردار برای جزیره کیش بوده ایم.

علیرضا احمدی عضو شورای اسلامی قم  هم در این نشست با تاکید بر اینکه شورای عالی استان ها جزو معدود نهادهایی است که می تواند طرح به مجلس ارائه کند گفت: این شورا می تواند موضوع نبود شهردار در کیش را مطرح و آن را از مراجع قانونی پیگیری کند. 

دکتر الهیاری رئیس شورای اسلامی خراسان رضوی و عضو حقوقی شورای عالی استان ها هم با تاکید بر اینکه وجود شهردار در جزیره کیش باید پس از بررسی موارد حقوقی اداره مناطق آزاد مطرح شود گفت: انتخاب و معرفی شهردار و همچنین تهیه لایحه درآمدی شهرداری ها را از وظایف اصلی شورای شهر برشمرد و بر نقش صدا و سیما در اطلاع رسانی این موضوع تاکید کرد.