جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

لیالی قدر در سرزمین آفتاب - صفحه محتوایی خبر

 

 

لیالی قدر در سرزمین آفتاب

لیالی قدر در سرزمین آفتاب

 

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای استان مرکزی، سیمای شبکه آفتاب در آستانه لیالی پر برکت قدر و ایام شهادت امیرمومنان حضرت علی (ع)، مراسم معنوی احیاء شب های قدر را از محل مصلای بیت المقدس اراک بصورت زنده و مستقیم به سمع و نظر بینندگان می رساند.

ویژه برنامه شب های قدر سیمای شبکه آفتاب، در سه قسمت 240 دقیقه ای، یکشنبه 13 خرداد، سه شنبه 15 خرداد و پنجشنبه 17 خرداد ماه، مصادف با شب های ۱۹، ۲۱ و ۲۳ ماه رمضان از ساعت 22:30 به صورت زنده و مستقیم تقدیم نگاه گرم مخاطبان خواهد شد.

این برنامه به تهیه کنندگی ابراهیم مرادی با هدف تبیین اهمیت شب های قدر، با پخش قرائت دعای جوشن کبیر، ادعیه های  شب های قدر همچون دعای افتتاح، ابوحمزه ثمالی، ادعیه، مباحث کارشناسی و نیز سخنرانی آیت الله اراکی و آیت الله سپاسی آشتیانی پیرامون ضربت خوردن امیرالمومنین حضرت علی(ع) ، بررسی سیره معنوی امیرالمومنین حضرت علی(ع)، شهادت آن حضرت و عظمت و فضایل شبهای قدر، عدالت امیرالمومنین (ع)، مداحی و مرثیه خوانی در رثای امام علی (ع) و همچنین مراسم با شکوه قرآن به سرگرفتن و... تلاش خواهد نمود تا مراسم احیای شب های قدر را در فضای عرفانی و معنوی از محل مصلی بیت المقدس اراک و دیگر اماکن مذهبی شهر بصورت گزارش محور، پوشش زنده تصویری داده و تصاویر دلنشینی را تقدیم نگاه گرم مخاطبان خود نماید.

«محراب عشق» عنوان ویژه برنامه زنده شبانگاهی رادیو آفتاب است که در شب های قدر به تهیه کنندگی احمد طاهری از ساعت 22 بمدت 180 دقیقه، مراسم معنوی و روح بخش احیاء لیالی قدر را انعکاس خواهد دا

این برنامه در راستای فضاسازی معنوی شبهای احیاء برای مخاطبان، در شب های نوزدهم، بیست و یکم و بیست و سوم ماه رمضان، به تبیین جایگاه و اهمیت شب های قدر، ارزش عبادت و شب زنده­داری، معرفی فضایل و برکات شب­های قدر، انعکاس مطلوب آیین معنوی احیاء و شب زنده داری لیالی قدر در استان مرکزی با محورهای موضوعی نگاهي به سيره و زندگی حضرت علي (ع) و چگونگي ضربت خوردن و شهادت ايشان،  حق محوري و عدالت در سيره حضرت علي (ع)، اميرمومنان در انديشه و كلام بزرگان و ... می پردازد.

این ویژه برنامه همراه با آیتم هایی از قبیل: انعکاس آیین شب های قدر از مساجد اراک، پخش مراسم معنوی قرآن به سرگیری و دعای جوشن کبیر، ادعیه، همخوانی، مداحی و مرثیه خوانی بصورت زنده، بسته های کوتاه سخنرانی با موضوعات اخلاقی، مباحث کارشناسی، ارتباط زنده با اماکن مذهبی، تلفن های مردمی و پیامک و ... تقدیم شنوندگان رادیو آفتاب خواهد شد.

خبر مرکزی نیز با تولید و پخش گزارش های ویژه خبری با محوریت گرامیداشت ایام لیالی قدر و برشمردن فضیلت های این ایّام – معرفی شخصیت والا و اخلاق حسنه امام علی (ع)- تهیه گزارش های خبری از مراسم لیالی قدر در امامزادگان و بقاء متبرکه استان - گزارش ویژه شهادت حضرت علی (ع) - وداع با رمضان و... نیز به سوگ خواهد نشست.

همچنین معاونت فضای مجازی شبکه آفتاب با تولید و بارگذاری محتواهای موضوعی مرتبط با ایام لیالی قدر از قبیل: معرفی برنامه ها-موسیقی-کلیپ و نماهنگ-عکس نوشته-اینفوگرافی-ویدئو و پادکست- خبر و... با محوریت تسلیت شهادت امام علی(ع)- بررسی جنگ های حضرت علی(ع( -وصیت نامه حضرت علی(ع) به امام حسن(ع)-نظرات علمی اهل سنت راجع به امام علی(ع - ( نکاتی اخلاقی اجتماعی از نهج البلاغه- سبک زندگی حضرت علی(ع - ( سکانس هایی از سریال امام علی(ع( و... به گرامیداشت این ایام سوگواری خواهد پرداخت.