سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

ماجراهای آسایشگاه ،امید و نشاط را به سالمندان نوید می دهد - صفحه محتوایی خبر

 

 

ماجراهای آسایشگاه ،امید و نشاط را به سالمندان نوید می دهد

تله فیلم « نقطه سر خط »  به کارگردانی ابراهیم نعمتیان  و تهیه کنندگی صادق میرزایی در صدا و سیمای مرکز گیلان تهیه و تولید شده است. 

میرزایی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: تبیین افق های روشن زندگی در جامعه ، نشاط اجتماعی ، اعتماد به نفس ،تلاش در جهت اشتغال، ایجاد و تقویت خودباوری فردی و اجتماعی ، افزایش رضایتمندی و امید به زندگی از طریق نمایش هنرمندانه بر اساس داستان از نکاتی است که در این تله فیلم به آن توجه شده است.

وی با بیان آنکه نویسندگی و پیش تولید تله فیلم « نقطه سر خط » از ابتدای سال 90 شروع شده است ابراز داشت: تصویربرداری این تله فیلم توسط گروه اجتماعی سیمای مرکز گیلان در آبان ماه آغاز و تا پایان آذر ماه تصویربرداری آن به اتمام رسید.

وی افزود: کار آهنگسازی آن نیز در دی ماه به پایان رسید و هم اکنون این فیلم تلویزیونی آماده پخش می باشد.

alt 

میرزایی ویژگی های این تله فیلم را استفاده از لوکیشن های متنوع از مناطق کوهستانی بسیار زیبای شهرهای شرق و غرب گیلان مانند رحیم آباد ، تالش ، فومن و... عنوان کرد و بیان داشت: در تله فیلم نقطه سرخط از هنرمندان و بازیگران بومی استفاده شده است .

وی ادامه داد: این تله فیلم نگاهی دارد به زندگی سالمندان در آسایشگاه و همچنین ایجاد نشاط و میل به زندگی ساکنین در آسایشگاه را به تصویر می کشد و می خواهد مطرح نماید که آسایشگاه نه تنها پایان زندگی نیست بلکه می توان در آن با پشتکار و تلاش و با امید و نشاط به زندگی و کار ادامه داد.

وی در خصوص داستان این تله فیلم گفت: پیر مردی به نام مراد بر اثر سکته قلبی با رضایت خود به آسایشگاه می رود وبه دختر خود وکالت میدهد که دنبال سند خانه وملک برود ، پس از آن مراد به خواهرش فشار میاورد ووکالت را از خواهرش می گیرد وتمام املاک پدرش را می فروشد ودر یک سرمایه گزاری تمام  ثروت را از دست می دهد ، مراد وقتی از ماجرا مطلع می شود دچار ناراحتی می شود ودر بیمارستان بستری می گردد و بناچار چون جایی برای زندگی ندارد دوباره به آسایشگاه می رود ودر آنجا سعی میکند کار بامبو بافی را یاد بگیرد  وبه کمک گلچهره تمام فنون بامبو بافی را فراگرفته ودر یک روستایی دور دست به کمک دوست دیگر خود که در آسایشگاه زندگی میکند مهاجرت می کنند ،زندگی در روستا حوادثی در پی دارد که ادامه داستان فیلم را رقم می زند.

گفتنی است در این تله فیلم بازیگرانی همچون محمدرضا فتحی ، محمد علی حقانی فر، تیما کریمی ، نسرین بابایی، فاطمه علی پرست، رضا دادرس، مهدی یوسفی زاده ، فاطمه اخلاقی، محمد حاجتی، طاهره موحدی، مریم جهانی، کریم فخاری، وحید محبوب بشری، کریم سیدان به ایفای نقش می پردازند.

عوامل تولید این تله فیلم عبارتند از:

 مدیرتولید: اسماعیل حاجتی / نویسنده: کوروش اسماعیلی / دستیار کارگردان و برنامه ریز : علیرضا اسد بکی / تدوین: مصطفی نبوی / آهنگساز : پدرام ایمانی / تصویربردار: امیر نوربخش/ طراح صحنه و لباس : سینا فیض / صدابردار: حمیدرضا سلیمان زاده / گریم: مهدی صیاد، فروغ عموزاده / منشی صحنه : نازنین  ره /

 alt