جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

مازندران در سوگ بزرگ‎مرد تاریخ انقلاب اسلامی ایران - صفحه محتوایی خبر

 

 

مازندران در سوگ بزرگ‎مرد تاریخ انقلاب اسلامی ایران

مازندران در سوگ بزرگ‎مرد تاریخ انقلاب اسلامی ایران

 

صداوسیمای مازندران، به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی و قیام 15 خرداد، برنامه‌هایی با هدف معرفی رویدادهای تاریخی و مناسبت های دینی و مذهبی برای هم استانی‌های خود تدارک دیده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، ویژه برنامه تلویزیونی و مناسبتی «مکتب امام ‌خمینی» با فرارسیدن چهاردهم خرداد سالروز رحلت بنیانگذار کبیرانقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره)، به تهیهکنندگی علی اصغر باباکوهی، در سه برنامه 60 دقیقه‌ای به‌صورت زنده از سیمای مازندران روی آنتن می‌رود. دیدگاه رسانه‌های خارجی و نقش امام راحل و سیره و سبک زندگی ایشان، دیدگاه امام در زمینه استکبارستیزی، رفتار امام با خانواده، کودک و جامعه، بازخوردهای رسانه‌ای مراسم ارتحال امام با توجه به خیل عظیم و عاشقانه تشییع‌کنندگان و الگوگیری مردم دیگر کشورها و شکل‌گیری مبارزات انقلاب از آیتم‌ها و موضوعات این ویژه ‌برنامه است. این برنامه ساعت 21:30 شب‌های سه‌شنبه و چهارشنبه و پنجشنبه (14، 15 و 16 خرداد) به مدت 60 دقیقه با تصویربرداری داریوش طالبی و فردین شیری و مدیریت تولید فاطمه احمدزاده پخش میشود.

«بوی بهشت» دیگر ویژه برنامه سیمای مازندران است که به تهیه‌کنندگی سیدباقر جعفری از ساعت 22:30 به مدت 30 دقیقه با موضوعات و محورهایی چون ارائه الگویی مناسب از زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی امام راحل(ره) و بیان نمونه‌هایی از سبک زندگی ایشان در گفت‌وگو با کارشناسان و بررسی تألیفات موجود در این حوزه، به مدت سه شب از سیمای مازندران پخش می‌شود. دستیار تهیه این برنامه فرزانه اسدالهی است.

معاونت صدای مازندران نیز همگام با حوزه سیما در سالروز ارتحال امام (ره) دو ویژه برنامه «درسوگ آفتاب» و «راه امام» را روی آنتن میبرد.

برنامه مناسبتی «درسوگ آفتاب» به تهیه‌کنندگی محمد برجسته و نویسندگی لطفالله سعیدیفر در روز 14 خرداد، ساعت 9 تا 10:30 با گویندگی طاهره رحماندوست و محمد محمدخانی پخش میشود. گفتوگوی کارشناسی حجتالاسلام یوسفی امام جمعه شهرستان سیمرغ و  حجتالاسلام موسوی امام جمعه شهرستان سرخرود، پخش صدای شهید سلیمانی دروصف رهبر انقلاب و حکومت اسلامی، صحبتهای مردمی در وصف امام و رهبری و صحبتهای امام و رهبری، شعرخوانی با حضور شعرای استانی، وله‌هایی در وصف رحلت امام، کتابشناسی امام خمینی(ره) و گزیده وصیت‌نامه سیاسی- الهی ایشان، پخش دو گزارش از شخصیت امام و نقش رهبری در ادامه راه امام از جمله محورهای اصلی این ویژه برنامه به شمار میآیند.

برنامه مناسبتی «راه امام» به تهیهکنندگی فاطمه شافعیان و گویندگی علی عظیمی و معصومه همتی روزهای 14،13 و 15 خرداد ساعت 17:30 تا 19 با آیتمهایی چون؛ سیره و سبک زندگی امام، اخلاق و منش ایشان، درس‌هایی از زندگی مذهبی، سیاسی و اجتماعی امام امت، تاریخ‌نگاری و تاریخ‌شناسی مبارزاتی حضرت روح‌الله و درروز 15 خرداد به مسائلی همچون قیام این روز به عنوان نقطه عطف انقلاب اسلامی و تأثیرات این رویداد مهم بر تغییر اوضاع و احوال آن روزها تقدیم شنوندگان میشود.

معاونت اطلاعات و اخبار نیز با پخش گزارش‌های 3 دقیقه‌ای از عباس نواییان و مهدی حسن پور در روزهای 14 و 15 خرداد به این واقعه مهم تاریخی و مراسم بزرگداشت سالروز ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی و شهدای قیام ۱۵ خرداد میپردازد.

همچنین برگزاری مسابقه کتابخوانی «اندیشه ستاره‌ها» با محور پرداختن به ابعاد شخصیتی حضرت امام خمینی(ره) با اهدای جوایز، تولید ویدئو کلیپ «وداع خورشید»، گزیده‌ای از بیانات امام خمینی و فرمایشات رهبرمعظم انقلاب درخصوص مقام عالی امام خمینی(ره)، موشن‌کلیپ «در امتداد آفتاب» ویژه رحلت حضرت امام(ره) اینفوگرافی بیوگرافی و زندگینامه امام خمینی(ره)  از برنامه‌های معاونت فضای مجازی در روزهای تاریخی 14 و 15 خرداد است.