سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

ماموریت موسوی در کرمان پایان یافت - صفحه محتوایی خبر

 

 

ماموریت موسوی در کرمان پایان یافت

ماموریت موسوی در کرمان پایان یافت

ماموریت موسوی در کرمان پایان یافت

در مراسمی از خدمات ده ساله حجت الاسلام سید جواد موسوی تقدیر و ابوالحسن صادقی جهانی به عنوان مدیرکل جدید مرکز کرمان معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز کرمان، در این مراسم نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان ، با اشاره به روایتی از پیامبر گرامی اسلام ، گفت: بهترین مدیران کسانی هستند که  مجموعه های مختلف را با هم متحد وهماهنگ کنند تا امور بهتر پیش برود.

 آیت ا... جعفری با اشاره به نقش مهم رسانه ها در اصلاح امور جامعه ، مدیریت حجت الاسلام موسوی در صدا و سیمای مرکز کرمان را منشاء خدمات بزرگ و اساسی برای استان و مردم دیار کریمان دانست و با تشکر و تقدیر از وی، برای صادقی جهانی در مسئولیت جدید، توفیقات روزافزون مسالت کرد .

در این مراسم ، معاون امور مجلس و استان های سازمان صدا وسیما نیز با اشاره به  اینکه شبکه های استانی در غنا بخشی  کمی و کیفی به برنامه های رسانه ملی نقش مهمی دارند و پشتوانه فکری، هنری و محتوایی تولیدات شبکه های سراسری محسوب می شوند گفت: در بحث تولیدات فاخر همچون مستند، انیمیشن و آثار نمایشی، مشکلاتی در کشور وجود دارد که استفاده از سرمایه ها و  مزیت های استانی نه تنها می تواند این مشکلات را برطرف کند که حتی می تواند منبع تولید ثروت و کسب درآمدهای چشمگیر ارزی برای کشور باشد .

حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم با اشاره به نقش آفرینی موثر شبکه های استانی در جریان سازی فرهنگی از جمله جمع خوانی قرآن کریم و عزاداری های پرشور در محرم و صفر گفت: افزایش بی سابقه حضور زائران در پیاده روی عظیم اربعین حسینی که آن را به پدیده ای بی نظیر در دنیا تبدیل کرده است ، تاثیر گرفته از اینگونه جریان سازی های فرهنگی است .

دراین مراسم مدیرکل پیشین صداوسیمای مرکز کرمان، گردش مدیریت را یکی از نعمت ها و دستاوردهای نظام مقدس اسلامی دانست و با خیرمقدم به صادقی جهانی، وی را مدیری متعهد و متخصص با کوله باری از تجربه های ارزشمند رسانه ای دانست که در مدت حضور در کرمان ، منشاء تحولات خیر خواهد شد .

حجت الاسلام موسوی با اشاره به مهمترین دستاوردهای ده سال اخیر صدا و سیمای مرکز کرمان در حوزه های فنی و تولید برنامه گفت: توسعه ده ها برابری زیرساخت های فنی مرکز کرمان از جمله سیگنال رسانی آنالوگ به همه نقاط استان و دیجیتال به 88 درصد مردم استان، ارتقای کمی و کیفی تولیدات مرکز کرمان و تولید 500 ساعت برنامه فاخر تلویزیونی در طبقات الف و ب ، تولید صدها قطعه موسیقی، تولید بیش از 42 هزار ساعت برنامه رادیویی ازجمله صدها ساعت برنامه با لهجه شیرین بومی از جمله اقدامات صورت گرفته در حوزه های فنی و تولید برنامه بوده است .

 

وی از جریان سازی فرهنگی مانند برنامه ریزی برای عزاداری های باشکوه و پرجمعیت در محرم و صفر، تشکیل جلسات شکوهمند جمع خوانی قران کریم و طرح "قران خوانی عمومی ؛ چلچراغ" ، به عنوان گام دیگر صدا و سیمای مرکز کرمان در سال های اخیر نام برد و از همراهی و همدلی همه مردم و مسئولان استان و همکاری و تلاش خالصانه هنرمندان متعهد استان در داخل و خارج از صدا و سیمای مرکز کرمان تقدیر و تشکر کرد.

دراین مراسم صادقی جهانی مدیرکل جدید صدا و سیمای مرکز کرمان نیز با ابراز خرسندی از اینکه توفیق خدمت به مردم خوب ، مومن و انقلابی استان کرمان را یافته ، گفت: با مطالعه کافی و با اشتیاق فراوان، مسئولیت صدا و سیمای مرکز کرمان را پذیرفته است.

وی مهمترین اولویت خود را "کار برای مردم" دانست و گفت: کرمان مزیت ها و قابلیت های فراوانی دارد که حاصل خوش فکری، خوش ذوقی و سخت کوشی مردم استان است و ما باید این مزیت ها را بیش از پیش بیان کنیم. صادقی جهانی همچنین اظهار امیدواری کرد با کمک همکاران خود در صدا و سیمای مرکز کرمان ، مسیر تحول و پیشرفت ادامه یابد .