سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

ماه رمضان در قاب شبکه افلاک لرستان - صفحه محتوایی خبر

 

 

ماه رمضان در قاب شبکه افلاک لرستان

ماه رمضان در قاب شبکه افلاک لرستان

 

صدا و سیمای مرکز لرستان برنامه های متنوعی را برای ماه مبارک رمضان تدارک دیده است.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای لرستان؛ سیمای شبکه افلاک با ویژه برنامه افطار به نام «ماه مهربانی» و همچنین «شوق بندگی» که در سحرهای ماه رمضان پخش می شود با آیتم هایی از قبیل حضور کارشناسان مذهبی و میهمانان ویژه، سفره های افطاری و تفسیر قرآن، میهمان هم استانی های روزه دار خواهد بود.

تفسیر قرآن کریم توسط نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه خرم آباد، از دیگر برنامه هایی است که هر شب ساعت 21 از شبکه افلاک پخش خواهد شد. جمع خوانی قرآن کریم که با حضور مردم روزه دار خرم آباد و بروجرد انجام می شود هر روز به صورت زنده ساعت 18 از سیمای مرکز لرستان پخش می شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته مراسم شب های قدر به صورت زنده از مصلای الغدیر خرم آباد روی آنتن می رود و ویژه برنامه قامت استوار برای ایام شهادت حضرت علی (ع) درنظر گرفته شده است. علاوه بر این تأمین برنامه شبکه افلاک سریال رستاخیز تفنگ ها را به تعداد 31 قسمت 50 دقیقه ای و مستند اهل ایمان را به تعداد 30 برنامه 30 دقیقه ای و 7 سخنرانی مذهبی 30 دقیقه ای برای این ایام پخش خواهد کرد.

ویژه برنامه افطار صدای مرکز لرستان، ماه طلایی نام دارد و شهر عاشقی که سحرهای رمضان پخش خواهد شد با آیتم های مختلف و متنوع به سمع روزه داران هم استانی خواهند رسید. در برنامه های دیگر صدای لرستان از جمله گلستانه، سلام لرسو، دولتسرا، صدای آشنا، کیچه باغ جوونی، جُنگ ادب و هنر و مجله ورزشی به فراخور موضوع و فضای برنامه، مباحثی از جمله موضوعات اخلاقی و اجتماعی، تغذیه در ماه رمضان، روزه اولی ها، بیماران و رمضان، جوان و روزه داری، آداب و رسوم لرستان در رمضان و ورزش در ماه مبارک، مطرح و تبیین می شوند.

خبر مرکز لرستان نیز با تهیه گزارش هایی از سفره های افطاری، رسوم و آئین های ماه مبارک رمضان در لرستان و تغذیه در رمضان به هم استانی های عزیز اطلاع رسانی خواهد کرد.