جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

ماه مهمانی خدا در کردستان - صفحه محتوایی خبر

 

 

ماه مهمانی خدا در کردستان

ماه مهمانی خدا در کردستان


شبکه اصالت و فرهنگ ویژه برنامه های متنوعی را برای ایام ماه مبارک رمضان تهیه و تدارک دیده است.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز کردستان: صدای مرکز کردستان در ایام پر برکت رمضان، دو ویژه برنامه تهیه و تدارک دیده است که به شرح زیر است:

شنه ی ره حمه ت
برنامه شنه ی ره حمه ت یا «نسیم رحمت» برنامه­ای است ویژه افطار که در آن آیتم های متنوع فرهنگی و بهداشتی، اشعار مذهبی، داستان های کوتاه و آموزنده، کارشناسان مذهبی، نیایش رمضان و مسابقه و ارتباط مردمی گنجانده شده است. این برنامه در ایام ماه مبارک رمضان به مدت 90 دقیقه قبل از افطار  پخش می­شود. هیوا بهروش و ندا نقیبی تهیه کنندگان این برنامه هستند

ئاسوی  ره حمه ت
 این برنامه در ایام ماه مبارک رمضان در 30 قسمت با مدت زمان 90 دقیقه قبل از اذان صبح پخش می شود.
ئاسوی ره حمه ت یا امید رحمت به تهیه کنندگی علی یونسی  امسال به صورت زنده از صدای مرکز کردستان پخش می گردد در این برنامه آیتمهای متنوع مرتبط با ماه مبارک رمضان و برگرفته از آداب و رسوم مناطق مختلف استان کردستان همراه با مداحی و مناجات، گفتارهای باارزش، ذکر و تسبیحات تهیه و پخش می گردد.نویسنده و گوینده برنامه ارسلان سودمند است.
همچنین در برنامه های تیشک ایمان و پرشنگی ئه وین به طور مشخص به مسائل و مباحث مرتبط با ماه مبارک رمضان پرداخته می شود
 صدای مرکز کردستان در ایام پر برکت رمضان، دو ویژه برنامه تهیه و تدارک دیده است که به شرح زیر است:

جزء خوانی قرآن
برنامه جزء خوانی قرآن در 30 قسمت 60 دقیقه ای به صورت زنده از سیمای مرکز کردستان ویژه ماه مبارک رمضان پخش می شود.
در این برنامه که جزء خوانی قرآن کریم در ماه مبارک رمضان در مسجد جامع سنندج برگزار می شود سعی می شود که هر جزء قرآن به صورت زنده با تلاوت قاریان قرآن از استان همراه با حضور مردم از شبکه استانی کردستان پخش شود از جمله اهداف این برنامه بررسی نقش قرآن در تربیت جامعه ،آموزش احکام و آداب و مناسک دعا و زیارت، رعایت و گسترش باور های دینی و ترویج معارف اسلامی است.

تهیه کننده برنامه : فواد منصوری
از دیگر برنامه های مرکز کردستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

برنامه های سیمای مرکز کردستان:

به ر بانگ (افطاری)
برنامه عبادی مذهبی به ربانگ (افطاری) با بخشهای بسیار جذاب و جدید میهمان ضیافت رمضان در استان کردستان می باشد. برنامه به ربانگ از آغاز ماه مبارک رمضان هر شب به مدت 45 دقیقه پیش از اذان مغرب تا پایان ماه مبارک رمضان از سیمای مرکز کردستان پخش می شود
 این برنامه در 30 قسمت با آیتم های متنوع تهیه و پخش می شود و در ماه رمضان امسال این برنامه در صحن مسجد جامع شهر سنندج به روی آنتن می رود تهیه گزارشهای مرتبط با موضوع برنامه، تاثیر رمضان بر شعر شاعران کرد و روایتی از داستانهای عرفانی و اخلاقی تلاش می شود فلسفه ماه مبارک رمضان، عظمت این ماه، آداب و رسوم این ماه و پیوند و همدلی بیشتر مردم با ماه مبارک رمضان به تصویر کشیده شود.

تهیه کننده و کارگردان برنامه حسین جلالی است.
 به ره و رووناکی (به سوی روشنایی)
یکی دیگر از برنامه های سیمای کردستان ویژه سحر ایام ماه مبارک رمضان است که در 30 قسمت 60 دقیقه ای به صورت زنده  پخش خواهد شد. در این برنامه که با محتوی و مضمون عرفانی و معنوی تولید می شود بخشهای مختلفی نظیر مباحث دینی و عرفانی، ذکر و مناجات محلی و دعاهای قرآنی پخش خواهد شد

این برنامه به تهیه کنندگی مهرداد یوسفی است.
سیمای مرکز کردستان  همچنین یک برنامه با مدت زمان 240 دقیقه را به پخش زنده مراسم شبهای قدر اختصاص داده است و برنامه سخنرانی در حسینیه سنندج در 30 برنامه 20 دقیقه ای به صورت تولیدی پخش می شود.