جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

مجموعه تلویزیونی « باور» در سیمای مرکز مهاباد تولید شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

مجموعه تلویزیونی « باور» در سیمای مرکز مهاباد تولید شد

مجموعه تلویزیونی « باور» در سیمای مرکز مهاباد تولید شد

مجموعه تلویزیونی « باور» در سیمای مرکز مهاباد تولید شد

سریال تلویزیونی « باور» در 15 قسمت 35 دقیقه ای در 25 لوکیشن و در قالب طنز اجتماعی به تهیه کنندگی اسماعیل خضری و کارگردانی محمدرضا معینی در سیمای مرکز مهاباد تولید شد.

 سريال باو، به موضوعات اجتماعي و فرهنگي، مبارزه عليه باورهاي غلط، توسعه کشاورزی، کمک به احياي درياچه اروميه و جلوگيري از مهاجرت روستاييان پرداخته است.

این سریال که داستانی طنز گونه دارد روایت زندگی مردم روستایی است به نام «زاوا بوک» که در این روستا بیش از 1500 سال است بنا بر یک باور غلط دختران و پسران با هم ازدواج نمی کنند زیرا معتقدند ازدواج با هم روستائیان خود بعد از چندی به جدایی کشیده می شود. در روستا جوانان تحصیلکرده ای از جمله «زانیار» و«لیلا» تلاش می کنند که این باور نادرست را از ذهن مردم پاک کنند و از استاد صادق که از قربانیان این باور و زاده ی این روستاست کمک می گیرند و در این بین اهالی روستا خود را آماده می کنند تا در انتخابات شورای روستا شرکت کنند. زانیار می خواهد روستای او از هر حیث رکوردار باشد از جمله در مصرف گاز، می خواهد سرانه مصرف گاز در روستا را به پایین ترین سطح خود در ایران برساند بدون اینکه مشکلی برای زندگی روزمره مردم به وجود بیاید. او با همکاری صادق و لیلا تلاش می کند به خواسته هایش برسد و در این میان اتفاقات خوشایند و ناخوشایندی برایشان اتفاق می افتد ... 

  گفتنی است این سریال تلویزیونی با موضوع طنز اجتماعی تهیه می شود که در آن بیش از 35 نفر از هنرمندان بومی و محلی از جمله رسول رحیمی، ابراهیم بومی، هوشنگ جعفرنژاد، مهران فقری، فرهاد ایران پناه، پروین ملک زاده، احمد نقده و ... به ایفای نقش می پردازند.