سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

محرم و صفر در شبکه دنا - صفحه محتوایی خبر

 

 

محرم و صفر در شبکه دنا

محرم و صفر در شبکه دنا

 

رادیو دنا محرم امسال با ویژه برنامه های مختلف میهمان عزاداران سرور و سالار شهیدان عالم، حضرت اباعبدالله الحسین (ع) می شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه دنا در ویژه برنامه شور حسینی، فلسفه  وابعاد قیام امام حسین(ع)، معرفی و ترویج ابعاد شخصیتی امام حسین، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، ترویج و تبلیغ فرهنگ عدالت خواهی، ولایت پذیری و فرهنگ ایثار و جانبازی با حضور کارشناسان و استادان حوزه و دانشگاه  تبیین و تشریح و همچنین مداحی و عزاداری مردم استان در بخش های مختلف این برنامه پخش خواهد شد.

ویژه برنامه شور حسینی از شب اول محرم از ساعت 20:45 تا 21:30 به تهیه کنندگی وحید علویان سوق و مهرداد محمدیان و گویندگی شیوا رضایی زاده از صدای استانی روی آنتن می رود.

گفتنی است علاوه بر این ویژه برنامه ، سایر برنامه های رادیو دنا نیز در دهه ی محرم به تبیین و تشریح ابعاد مختلف حماسه حسینی و راز ماندگاری قیام عاشورا در تاریخ بشری و الهام آزادی خواهان جهان از این حماسه می پردازند.

شبكه استاني سيماي مركز کهگیلویه و بویراحمد نیز شور و شعور حسيني مردم نقاط مختلف استان را در ویژه برنامه های شیدایی ، ایل سوگوار، شور حسینی و خانه مهر به تصوير
 مي كشد.

اين  ویژه برنامه ها با هدف انعكاس شور و شعور حسيني در رسانه ي استاني، معرفی کتاب،دعوت از روحانیون وائمه جمعه استان، بیانات امام ورهبری، معرفي خرده فرهنگ هاي مذهبي در نقاط مختلف استان، فضاسازي معنوي مطابق با ماه محرم و ايام عاشورا، تبليغ مراسم عزاداري سيدالشهداء و معرفی هیات های عزاداری و پیرغلامان حسینی و معرفی آیین های ویژه عزاداری روستائیان و عشایر از سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد پخش مي شوند.

گفتنی است ویژه برنامه ایل سوگوار با حضور در شهرستان های استان عزاداری مردم شهرها و روستاهای استان را پوشش خواهد داد و در سایر برنامه های سیما نیز از این تصاویر برای پخش از شبکه استانی استفاده خواهد شد.