جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

محسن رضایی: وظیفه رسانه ملی افزایش روحیه مردمی برای قیام اقتصادی در برابر تهدیدات آمریکاست - صفحه محتوایی خبر

 

 

محسن رضایی: وظیفه رسانه ملی افزایش روحیه مردمی برای قیام اقتصادی در برابر تهدیدات آمریکاست

محسن رضایی: وظیفه رسانه ملی افزایش روحیه مردمی برای قیام اقتصادی در برابر تهدیدات آمریکاست

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: وظیفه رسانه ملی در شرایط کنونی، امیدآفرینی و افزایش روحیه مردمی به منظور قیام اقتصادی در برابر تهدیدات دشمنان است.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، محسن رضایی در آیین اختتامیه بیست و یکمین جشنواره تولیدات مراکز استانی صدا و سیما که به میزبانی استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد ابراز کرد: منطقه چهارمحال و بختیاری یکی از تاریخی‌ترین استان‌های ایران در دوران باستان و معاصر است.

وی افزود: نیازمند یک قیام ملی علیه زورگویی‌های غیرقانونی و فشارهای اقتصادی آمریکا هستیم البته این نخستین‌ بار نیست که با این نوع اقدامات دست و پنجه نرم می‌کنیم چرا که از نخستین روزهای بعد از پیروزی انقلاب، تمام قدرت‌های جهانی با کوتاه شدن دستشان از منافع‌شان در ایران، علیه کشورمان وارد میدان شدند و با انواع جنگ‌های نظامی، اقتصادی، فرهنگی و تروریستی، به نبرد با مردم بزرگ ایران آمدند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه فشار و محاصره اقتصادی نقشه جدید آمریکاست گفت: بزرگ‌ترین مشکل دولتمردان ایالات متحده این است که هنوز مردم ما را نشناخته‌اند؛ در کجای دنیا سراغ داریم که از یک خانواده، 12 نفر به شهادت رسیده باشند یا مادر دیگری سه پسرش را به جبهه فرستاده باشد؟ محاسبات مادی‌گرایانه غرب همیشه اشتباه بوده و آنها هنوز گمان می‌کنند می‌توانند از این طریق، ملت ما را به زانو در آورند.

وی ادامه داد: اگر پیروزی‌های ما در عرصه اقتصادی کمتر از پیروزی‌ها و پیشرفت‌های نظامی نباشد کمتر نیست، استعدادهای جوانی در کشورمان وجود دارند که اگر به آنها میدان داده شود می‌توانند تحولات شگرفی را در حوزه‌های گوناگون اقتصادی به وجود بیاورند.

رضایی خاطرنشان کرد: اگر بازارهای خارجی را بر ما محدود کنند و ببندند، می‌توانیم بازارهای داخلی را گسترش دهیم همچنین هم مرز بودن ایران با 15 کشور حاکی از این واقعیت است که هیچ کس نمی‌تواند ما را از تجارت با آنها باز دارد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مراکز و بنگاه‌های اقتصادی مختلفی در سطح جهان از جمله اروپا وجود دارند که حاضر به همکاری با ایران هستند گفت: همچنین نقدینگی فراوانی در کشور وجود دارد که به خاطر بی اعتمادی مردمی، به سمت بازارهایی همچون سکه و ارز هجوم برده ولی اگر اعتمادسازی شود و زیرساخت‌ها تقویت شوند، این نقدینگی می‌تواند منجر به شکوفایی اقتصادی شود.

وی افزود: راه خروج از بحران اقتصادی، فراخوانی مردم به این حوزه است تا تهدیدهای خارجی، به پلی برای شکوفایی اقتصادی تبدیل شوند.

رضایی صدا و سیما را یگانه رسانه حامی مردم ایران در همه عرصه‌ها دانست و خاطرنشان کرد: امروز وظیفه سنگینی بر دوش این رسانه است، روحیه دولتمردان، مسئولان و مردم ما باید تقویت شود چرا که غربی‌ها هر روز به دنبال شایعه‌سازی هستند و در مقابل اگر روحیه ملت ایران تهییج و به جهاد اقتصادی تبدیل شود، آنگاه شاهد برطرف شدن بسیاری از تنگناها هستیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر امیدآفرینی در سطح جامعه از سوی صدا و سیما گفت: همچنین لازم است رسانه ملی موانع موجود اقتصادی و نیز مشکلاتی را که در اقصی نقاط کشور بر سر راه مبارزه با دشمنان قرار دارند به دولتمردان نشان دهد و دست‌های پشت پرده را رو کند.

وی تصریح کرد: ملت ایران با ایستادگی و نقد کردن ثروت‌ها انسانی و طبیعی خود، به راحتی بحران‌هایی بزرگ‌تر از شرایط موجود را هم پشت سر بگذارد.

رضایی در پایان از تلاش‌های معاونت امور استان‌ها و مراکز استانی صدا و سیما به دلیل پرداختن به سوژه‌های جذاب و ساخت سریال‌هایی با موضوع مفاخر ایران اسلامی تقدیر و تشکر کرد.