سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

محل زندگی عقاب ها در آذر بایجان غربی مستند شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

محل زندگی عقاب ها در آذر بایجان غربی مستند شد

بركه هاي دالامپر  عنوان مستند 25 دقیقه ی است  که به تهيه كنندگي و كارگرداني نادر پاكروان  با هدف آشنايي مخاطبان با بركه هاي موجود در كوه دالامپر ، طبيعت بكر و زيباي منطقه و نيز بررسي چرخه زندگي در اين بركه ها در سيماي مركز آذربايجان غربي توليد شده است.

پاكروان كه تصويربرداري اين مستند را نيز خود عهده دار بوده با اشاره به صبر و انتظار فراوان در تصويربرداري از چرخه زندگي حشرات و پرندگاني كه اين مكان را براي محل زيست خود برگزيده اند افزود : با توجه به پوشش گياهي خاص و موقعيت جغرافيايي بركه هاي دالامپر كه در 35 كيلومتري جنوب غربي اروميه واقع شده اين مكان محل مناسبي براي زندگي انواع پرندگان و حشرات و نيز به لحاظ گردشگري مي باشد .

 وي افزود ارتفاع كوه دالامپر 3400 متر با قله ي مثلثي شكل و يكي از ارتفاعات زيباي استان آذربايجان غربي است كه در دامنه آن يازده بركه وجود دارد كه بجز سه تا از اين بركه ها بقيه فصلي بوده و در فصل تابستان آب آنها خشك مي شود .

كوه دالامپر كوهنوردان بسياري را در فصول مختلف سال به سوي خود جلب نموده و بمعناي محلي است كه عقابها در آن پرواز مي كنند، مي باشد .  پاكروان دلايل ساخت اين مستند را طبيعت زيبا ، پوشش گياهي بومي و اينكه بركه ها محيط بسيار مناسبي براي زندگي انواع حشرات و پزندگان هستند برشمرد و گفت : پيش توليد اين مستند 6 ماه و توليد آن نيز ي كسال زمان برده  كه بعد از ي كماه تدوين و صداگذاري ، هم اينك آماده پخش از شبكه استاني و سراسری  است .  دقت ، ظرافت و حوصله اي كه در كار تصويربرداري اين مستند بكار رفته  و نيز تصاوير با كيفيت منجر به جذابيت اين مجموعه در نزد مخاطبان خواهد شد . ساير عوامل مستند عبارتند از : نويسنده : نسرين لطفي   دستيار و تدوين : رضا محمدپور    گوينده نريشن : اسكندر رحيمي  صدابردار : محمدعلي   عبدالي  .

alt 
alt