سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲ مهر ۱۴۰۰

محمود کردستانی: یافتن خلاقیت و توانایی جوانان در مراکز دستاورد جشنواره تولیدات - صفحه محتوایی خبر

 

 

محمود کردستانی: یافتن خلاقیت و توانایی جوانان در مراکز دستاورد جشنواره تولیدات

محمود کردستانی: یافتن خلاقیت و توانایی جوانان در مراکز دستاورد جشنواره تولیدات

 

مدیر کل صدا و سیمای سیستان و بلوچستان معتقد است که یکی از دستاوردهای اصلی جشنواره تولیدات مراکز استان ها یافتخلاقیت و توانایی جوانان است.
محمود دولت کردستانی مدیر کل صدا و سیمای سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با ستاد خبری بیستمین جشنواره تولیدات مراکز استان‌های صدا و سیما درباره برگزاری این جشنواره گفت: با برگزاری جشنواره‌ها، اهداف مختلفی را می‌توان دنبال کرد. بهره‌برداری از تجربیات هم، آشنایی با برنامه‌سازان، ایده‌ها و شیوه‌های برتر و در نهایت ایجاد انگیزه‌ای برای طی کردن این مسیر رو به جلو. جشنواره در واقع حکم میدانی است برای رویارویی، رقابت و در نهایت یادگیری عملی از یکدیگر و برترین‌ها.
وی افزود: قدرت‌های برنامه‌سازی، فکرهای خلاق، مراکز اهل ریسک و... می‌طلبد در فضایی دوستانه، آخرین یافته‌ها و توانایی‌های خود را به نمایش بگذارند و این کافی است برای لزوم و وجوب برگزاری جشنواره مراکز.
کردستانی در ارزیابی سطح جشنواره نسبت به گذشته گفت: قطعا با رویکرد معاون محترم امور استان‌ها و نگاه تخصصی ایشان؛ به وضوح دیده می‌شود که مدیران و برنامه‌سازان مراکز، بدون توجه به کمبودها و موانع، همت کرده وسطح کیفی وکمی تولیدات را به نحو چشمگیری بالا ببرند و در یک رقابت سالم، استعدادهایشان شکوفا شود. سطح برنامه‌ها واقعا نسبت به سال‌های گذشته و حتی سال قبل قابل مقايسه نیست چرا که درس‌هایی که هر جشنواره به عوامل و مدیران می‌دهد، غیر قابل انکار است.
وی ادامه داد: باید تلاش کرد جشنواره‌ها را بر اساس نیاز مخاطب تعریف کرد. بسیاری از مواردی که در جشنواره‌ها به عنوان موضوعات جنبی مطرح می‌شود اتفاقا باید به اصل و متن تبدیل شود؛ شعار سال، محیط زیست، اشتغال، سبک زندگی اسلامی ایرانی و...در این صورت جشنواره‌ها هدفمندتر و کاربردی‌تر و با تاثیرگذاری بیشتر برگزار خواهند شد.
مدیر کل صدا و سیمای سیستان و بلوچستان درباره سطح آثار در این دوره از جشنواره گفت: از آنجا که رقابت حساس‌تر شده، حجم آثار کمتر شده و در نهایت تعداد جوائز محدودتر، قطعا آثاری بالا خواهند آمد که خیلی شاخص و فاخر باشند.
وی درباره تاثیر جشنواره در شناسایی جوانان مستعد در مراکز استان‌ها گفت: یکی از آثار جشنواره‌ها، المپیادها، فستيوال‌ها و... همین کشف استعدادها و معرفی پدیده‌هاست، جوانان با استعداد و جویای نام، مشتاق یادگیری و کسب تجربه بیشترین بهره و استفاده را از این جشنواره‌ها خواهند برد و خودی نشان خواهند داد و به کار خود دلگرم‌تر و آینده آنها روشن‌تر خواهد بود.
کردستانی در پاسخ به این پرسش که برگزاری  جشنواره و اهدای جایزه تا چه حد می‌تواند در ایجاد انگیزه برای منتخبین در مراکز تاثیر گذار باشد، گفت: قطعا اهدای جوائز بهترین اقدام عملی است برای ایجاد انگیزه، برای دیده شدن و برای تلاش مثبت در این مسیر. حتی باید جوایز جشنواره برای کارمندان رسمی امتیازات ترفیعی تلقی شود و برای افرادی که از بیرون با رسانه همکاری دارند، امتیازی برای جذب به حساب بیاید و در حال حاضر این جوایز علیرغم اثر خوب و ارزشی که دارند، خیلی کاربردی نشده‌اند.