سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

مخاطبان مهمترین پشتوانه شبکه های استانی هستند - صفحه محتوایی خبر

 

 

مخاطبان مهمترین پشتوانه شبکه های استانی هستند

معاون امور مجلس و استان های رسانه ملی: مخاطبان مهمترین پشتوانه شبکه های استانی هستند

مخاطبان مهمترین پشتوانه شبکه های استانی هستند

در نشست سراسری مدیران و معاونان صدا و سیمای مراکز استان ها، سیاست ها و برنامه های کلان معاونت امورمجلس و استان ها با شعار نوآوری در تولید، ارتقاء در کیفیت تشریح شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور مجلس و استان ها، حجت الاسلام و المسلمین موسوی مقدم محورهای ابلاغی مقام معظم رهبری در پیوست حکم رئیس سازمان صدا و سیما و مزیت های نسبی شبکه های استانی را از مهمترین منابع تدوین برنامه های کلان سال جاری مراکز استان ها عنوان کرد و ا فزود: راهبردهایی ترسیم کرده ایم که از تکثر شبکه های استانی به وحدتی دست یابیم تا با سرمایه همدلی و همزبانی از گردنه های سخت سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کشور عبور نماییم.

معاون امور مجلس و استان ها یادآور شد اگر در رسانه به سئوالات و ابهامات جدید پاسخ های کهنه و تکراری دهیم یا از گردونه رقابت با دیگر رسانه ها حذف می شویم و یا اثرگذاری و ضریب نفوذمان در مخاطبان کاهش می یابد.

موسوی مقدم بالا بودن چشمگیر مخاطبان و میزان رضایت آنان از برنامه های شبکه های استانی را بزرگترین مزیت و پشتوانه این شبکه ها دانست و خاطرنشان کرد: در آخرین نظرسنجی مرکز پژوهش و افکارسنجی سازمان میانگین مخاطبان شبکه های استانی سیما 66درصد، میانگین شنونده رادیوهای استانی 26درصد و میانگین بیننده خبر سیمای مراکز بیش از 90 درصد بوده است.

معاون امورمجلس و استان ها احصاء مزیت های بالقوه و بالفعل هر یک از مراکز استانی را از وظایف مهم مدیران شبکه های استانی بیان و اضافه کرد: انجام این مهم نه تنها موجب کمک به توسعه همه جانبه استان ها است بلکه پشتوانه مناسبی برای پشتیبانی از شبکه های ملی محسوب خواهد شد.