سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

مخمصه در سیمای نور دیدنی می شود - صفحه محتوایی خبر

 

 

مخمصه در سیمای نور دیدنی می شود

مجموعه داستانی مخمصه به تهیه کنندگی و کارگردانی حسین حقانی صرمی در 13 قسمت 40 دقیقه ای در صدا و سیمای مرکز قم تهیه و تولید می شود.

حقانی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: ایده کلی سریال درباره حفظ آبروی افراد در جامعه است که در آموزه های دینی ما تأکید زیادی بر آن شده است. این ایده با قرار گرفتن در کنار موضوع انتقام شکل دهندۀ ماجراهای سریال مخمصه است.

وی با اشاره به بخش هایی از داستان این مجموعه افزود: امیر که یکی از شخصیت های اصلی قصه است چند سال قبل به خواستگاری دختر خالۀ مادری اش (سمیرا) رفته و از او جواب رد شنیده است. حالا بعد از چند سال سمیرا مجبور شده به جهت اثبات بی گناهی خودش در ماجرای سرقت صرافی محل کارش، به سراغ امیر برود تا از تخصص امیر که تعمیر گاو صندوق است کمک بگیرد. حالا موقعیت برای امیر فراهم شده تا انتقام جواب رد سمیرا را بدهد. در این میان رازهایی از زندگی گذشتۀ بعضی شخصیت ها فاش می شود که باعث تغییر مسیر قصه و دگرگونی شخصیت ها می شود. وی ادامه داد: سریال مخمصه چهار شخصیت اصلی دارد که این شخصیت ها علاوه بر درگیر بودن با ماجرای اصلی یعنی سرقت صرافی، هر یک برای خود قصۀ فرعی دیگری نیز دارند که ما از طریق این ماجراهای فرعی با لایه های دیگری از شخصیت ها آشنا می شویم. ویژگی اصلی این شخصیت ها این است که هیچ کدام تک بعدی یا مطلقاً سیاه و سفید نیستند .

alt

حقانی با اشاره به اینکه پیش تولید این مجموعه دو ماه طول کشیده است تصریح کرد: تصویربرداری مجموعه در 70 جلسه انجام خواهد شد که تا کنون بیش از 80 درصد آن انجام شده است.

وی از تدوین همزمان مجموعه مخمصه خبر داد و اظهار امیدواری کرد: تصویربرداری این مجموعه تا پایان آذرماه به اتمام خواهد رسید و پس از مراحل صداگذاری، میکس تا پایان دی ماه آماده پخش خواهد شد.  

وی با بیان اینکه این مجموعه 25 لوکیشن اصلی دارد خاطر نشان کرد: سعی شده در بخش های مختلف و با استفاده از تکنیک های تصویربرداری مناظر بکر استان قم به تصویر کشیده شود.  

محمد کرم گنجه، مهدی عظیمی (نویسنده)،  داوود رجبی (مدیر تصویربرداری)، رضا بنایزدی (مدیر صدابرداری)، علی اصغر عبدالحی (مدیر تولید)، نیره آشتیانی (طراح صحنه و لباس)، جمال بیات (طراح گریم)، محمد کرم گنجه  (دستیار کارگردان و برنامه ریز )، حامد جهانبخش (آهنگساز )، سید مهدی عظیمی (تدوین و صداگذاری)، علی کریمی (ناظر کیفی)، محمد ابوالقاسمی، امید سیدی، شهاب الدین نیازمند (دستیاران تولید) برخی از عواملی هستند که در تولید این مجموعه همکاری دارند.

گیتی قاسمی، علی فرحناک، اصغر نوبخت، محمد رسول صفری،  مجید امیری، کمال کلانتر، سوده ازقندی، زکیه بهبهانی، هادی افضلی، عصمت رضاپور،  علی صفایی، وفا طرفه، مهدی رکنی، زهرا فشکی، اعظم جباری، محمد حسین زاده، اکرم دلداده و... از جمله بازیگران این مجموعه هستند.

alt

alt