جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

مدیرکل جدید صداوسیمای مرکز کردستان معرفی شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

مدیرکل جدید صداوسیمای مرکز کردستان معرفی شد

مدیرکل جدید صداوسیمای مرکز کردستان معرفی شد

 

مديركل جديد صدا و سيماي مركز كردستان با حضور معاون امور استان ها جناب آقاي دكتر دارابي، نماينده ولي فقيه در استان كردستان آيت الله شاهرودي و استاندار كردستان مهندس مرادنيا معرفي شد. 

معاون امور استان های سازمان صداوسیما در اين آيين كه در صدا و سيماي مركز كردستان برگزار شد با قدرداني از زحمات ابواقاسم امان اللهي مديركل سابق مركز گفت: باید با کار و تلاش شبانه روزی در شبكه استاني باعث رونق و توسعه در سطح استان و كشور باشيم. 

علي دارابي نوکری برای مردم را افتخاري بزرگ براي كاركنان و مديران رسانه عنوان كرد و اظهار داشت: مسئولین هیچ شانی جز خدمت به مردم در نظام جمهوری اسلامی ندارند.  

وي شبکه های استانی را در خدمت توسعه پایدار استان ها معرفی کرد و افزود: این شبکه ها باید اولویت های استان را رعایت و پیوست توسعه پایدار استان را داشته باشند.

 دارابی گفت: این شبکه ها همانگونه که زبان مردم هستند باید حامی و همراه مسئولین هم باشند و به توسعه جامعه، کاهش آسیب های اجتماعی و رشد و توسعه گردشگری در استانهایی مانند کردستان کمک کنند و کارهای ویژه ای انجام دهند.

وی یکی از کارکردهای شبکه های استانی را تقویت اتحاد و انسجام برشمرد و گفت: استفاده از زبان بومی تبیین و به همه مراکز اعلام شده است که باید رعایت شود.

دارابی بر لزوم شناسایی نیروهای خوب و میدان دادن به آنها تاکید کرد و گفت: بايد چهره هاي جوان، نخبه و خوش فكر را در توليد برنامه هاي جذاب و مؤثر جذب كرد. 

وی به ساخت سه سریال در کردستان با موضوع مشاهیر این استان هم اشاره کرد و گفت: بانی این کار استاندار کردستان بود و به زودی در مراسمی درباره این سریالها اطلاع رسانی می کنیم.

دارابی در ادامه به فعاليت هاي مدیرکل جدید صداوسیمای مرکز کردستان اشاره کرد و وی را پایبند به مناسبات اخلاقی، با سواد و دارای ایده های خلاقانه معرفی کرد.

**رسانه ملی ابزاری برای رشد و توسعه همه جانبه 

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: رسانه ملی ابزاری برای رشد وتوسعه همه جانبه کشور است که در حوزه کردستان باید فرهنگ اصیل کردی، اسلامی و ملی را گسترش دهد.

 آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل صداوسیمای مرکز کردستان اظهار داشت: صداوسیما دانشگاهی عمومی است که ارزیابی و شاخص های آن باید به ارتقاء فرهنگ جامعه بیانجامد.

وی به مراحل تکاملی صداوسیمای مرکز کردستان از ابتدا اشاره کرد و افزود: این مرکز در ردیف نخستین مراکز استانی بود که پخش برنامه های آن 24 ساعته شد و در بعد امکانات، فعالیتها و دفاع از ارزشها، مراحل رشد را طی کرده و هنوز جای کار دارد.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری، با اشاره به ظرفیت های کردستان و تلاش دشمن برای  از بین بردن این ظرفیت ها، گفت: شبکه استانی در جذب و جلب مخاطبان عملکرد خوبی دارد و توانسته است مناطق مختلف استان را پوشش دهد.

** ملموس بودن حضور شبکه استانی در زندگی مردم

استاندار کردستان هم در این مراسم با بیان اینکه صداوسیمای مرکز کردستان دارای بیشترین مخاطب است و  این در زندگی روزمره مردم ملموس است گفت: صداوسیما در عرصه های مختلف گردشگری ، فرهنگی ،کشاورزی و اقتصادی می تواند نقش آفرین باشد.

بهمن مرادنیا افزود: تلاش بسیاری برای شناخته شدن کردستان در کشور انجام شده ولی هنوز کردستان برای مردم کشور ناشناخته است .

وی گفت: برای توسعه بیشتر کردستان و شناساندن فرهنگ غنی مردمان این منطق،  صداوسیمای مرکز کردستان باید تلاش بیشتری کند.

استاندار کردستان گفت: فعالیت شبانه روزی کارکنان صداوسیمای مرکز کردستان توانسته هجمه و توطئه های شبکه های معاند را خنثی کند.

**حرکت  شبکه استانی به سمت رسانه نخبه پرور و نخبه محور

مدیرکل جدید صداوسیمای مرکز کردستان هم در این نشست بر لزوم تعامل بیشتر با نخبگان استان در داخل و خارج از استان و کشور تاکید کرد و افزود: نخبگان نقش حایتی، کلیدی و پیشران در توسعه دارند و به همین دلیل تعامل مرکز با مراکز علمی و دانشگاهی توسعه می یابد تا رسانه ای نخبه پرور و نخبه محور باشیم.

جعفر عبدالملکی به نقش و اهمیت ویژه رسانه در امیدآفرینی اشاره و اظهار داشت: دشمن بر روی امید به آینده به عنوان یکی از مولفه های سرمایه اجتماعی سرمایه گذاری کرده است و می خواهد مردم را به سمت ناامیدی سوق دهد و رسالت رسانه ملی این است که این توطئه را خنثی کند. 

همدلی و اتحاد در استان از دیگر برنامه هایی بود که مدیرکل صداوسیمای مرکز کردستان به آن اشاره و اضافه کرد: یکی دیگر از برنامه ها، کمک به توسعه پایدار است که اگر رسانه پای کار نباشد، کار سختی خواهد بود.

وی افزایش سرمایه های اجتماعی نظیر سرمایه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و تاریخی را مورد تاکید قرار دارد و افزود: در حال حاضر وضعیت استان در این زمینه ها مطلوب نیست و با هدایت و راهنمایی نماینده ولی فقیه و استاندار کردستان و بهره گیری از مشارکت مسئولین می توان ظرفیت های موجود استان را شکوفا کرد.

عبدالملکی بزرگترین تبعیض تاریخی را تبعیض تصویری برشمرد و افزود: باید تصویری واقعی و متعالی از کردستان مبتنی بر نگاه فرهنگی، در شبکه های ملی  ارائه دهیم تا در برابر آرایش رسانه ای  شبکه هاي خارجی متخاصم صف آرایی کنیم  که هجمه ای بزرگ برای القاء تبعیض، نارضایتی و ناامیدی علیه مردم کردستان آغاز کرده اند.

وی تاکید کرد: از همه ظرفیتهای استان برای هویت سازی از استان استفاده می کنیم.

گفتني است: دکتر جعفر عبدالملکی دکترای جامعه شناسی و مطالعات فرهنگی، متولد 1352 در شهرستان قروه است که سمت قائم مقام شبکه 3 سیما، رئیس مرکز تحقیقات و سنجش افکار سازمان صداوسیما، مدیرکل پژوهش استانها و خارج از کشور، مدیر گروه اجتماعی، اقتصادی، سیاسی شبکه خبر و مدیر تحقیقات و برنامه ریزی مرکز کردستان را در سوابق اجرایی و کارنامه کاری خود دارد.