سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

مدیرکل جدید صدا و سیمای البرز معرفی شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

مدیرکل جدید صدا و سیمای البرز معرفی شد

آئین تکریم علی رامک و معارفه مقدسی مدیرکل جدید صداوسیمای مرکز البرز

 

 

آئین تکریم علی رامک و معارفه علی صادق مقدسی مدیرکل جدید صداو سیمای مرکز البرز با حضور جمع کثیری از مسئولان استانی و سازمانی و کارکنان صدا و سیمای مرکز البرز برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز البرز دکتردارابی معاون امور استان های رسانه ملی با بیان اینکه صدا و سیما زبان مردم و نماینده واقعی افکار عمومی است گفت دولت های مختلف برامده از رای مردم است و صدا و سیما خود راحامی و همراه دولت می داند.
معاون امور استانهای رسانه ملی گفت رسانه باید زبان مردم و  همراه و خادم مردم باشد .
دارابی افزود در جنگ رسانه ای بیش از 300 شبکه تلویزیونی ماهواره ای فارسی زبان علیه اعتقادات و آرمان های ما برنامه تولید و پخش میکنند و این نشان از کار سخت و دشواری دارد که برعهده
همکاران من در شبکه های استانی صدا و سیماست .
وی با اشاره به برنامه های پیش بینی شده در زمینه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی گفت در برنامه کارنامه که در شبکه های استانی در حال تهیه و تدوین است با دعوت از استاندار و  افراد تاثیرگذار برای بیان  خدمات خود تلاش میکنیم  تا امید به اینده را تقویت کنیم .
وی با بیان اینکه توجه به  حفظ وحدت و انسجام ملی جز الویت های ما در برنامه سازی هاست گفت هیچ امری نباید این مسئله مهم را دچار خدشه کند.در حوزه رسانه جذب مخاطبان ملی ومخاطبان جدید جز سیاستها و برنامه های رسانه است .
دارابی همچنین در خصوص بحث محتوایی برنامه های گفت انتظار دارم که مرکز البرز جز مراکز مطرح در زمینه محتوایی باشد .
معاون امور استان های رسانه ملی با بیان اینکه کارهای بزرگی در مرکز البرز  درحال شکل گیری است تصریح کرد اولویت امروزدر مراکز استانها توجه به فرهنگ، زبان ،گویش و سنت ها است.
وی در ادامه افزود: نقش رسانه نقش بارزی است که باید هم در عرصه محتوا و هم در عرصه تکنولوژی اقدامات مؤثری داشته باشد.در ادامه مدیرکل جدید این مرکز با بیان اینکه تجربه گذشته چراغ راه آینده این مرکز خواهد بود گفت جلب رضایت مردم الویت راه اینده ما خواهد بود و همکاران مرکز البرز با همدلی در جهت انجام کار جهادی  به عنوان دیده بان های متعهد با توجه به آسیب های که در استان با آن روبرو هستیم با همدلی و اندیشه متعالی در جهت برنامه های آینده پیش خواهیم رفت .
علی صادق مقدسی افزود با کمک دستگاههای اجرایی استان به ویژه دستگاهای فرهنگی شاهد توفیقات خواهیم بود .
وی با بیان اینکه همه دست اندراکاران فرهنگی اهداف مشترکی دارند و باید تلاش کنیم تا وظایف در حوزه فرهنگی را به خوبی انجام دهیم گفت ما در رسانه همواره مخاطب خود را حاضر و هوشیار و ناظر بر عملکرد خود میدانیم .
علی صادق مقدسی توجه به برنامه سازی و تولید را از مهمترین اولویت ها عنوان کرد و افزود: شبکه استانی البرز  از این ظرفیتها و وجود افراد نخبه و فرهیخته این شهر به خوبی باید استفاده کند.
وی در ادامه گفت: صداوسیمای مرکز البرز  با توجه به ظرفیت‌های عظیم فرهنگی استان و نیز امکانات موجود در این مرکز و توان بالای نیروی انسانی در کنار تجربه مؤثر مدیران باید راه دشوار و اما ضروری توسعه محتوایی و شکلی در همه عرصه‌ها را ادامه دهد .
علی رامک مدیرکل قبلی صداوسیمای مرکز البرز نیز  در این آئین به ظرفیتهای استان البرز و چالشهایی که این شبکه جوان از ابتدای تاسیس تاکنون با ان روبرو بوده اشاره کرد و گفت: با تلاش و امید به خدای متعال هم اکنون بسیاری از  تمام این مشکلات مرتفع شده است .
وی با بیان اینکه هم اکنون در حوزه صدا وسیما به صورت 24 ساعته در حال پخش برنامه هستیم گفت صدا و سیمای مرکز البرز در بخش های مختلف توفیقات زیادی در این سالها کسب کرده است .
علی رامک بحث ساماندهی نیروهیا انسانی ، حضور در جشنواره های بین المللی ، افزایش و رضایت مخاطبان ، ساخت مستندهای فاخر ، تولید انیمیشن ، و نمایش ، توجه به برنامه های سلامت محور ، توجه به دیگر بخش های  استان با راه اندازی دفاتر خبری ، افزایش بودجه استانی ، راه اندازی استودیوی خبر، بحث دیجیتال و نصب فیبر نوری در سه نقطه شهرستان کرج از مهمترین اقداماتی بود که در سالهای گذشته در این مرکز انجام شده است .
در پایان این آئین ، حکم انتصاب مقدسی  به عنوان مدیرکل جدید صداوسیمای مرکز البرز اعطا و از تلاش علی رامک قدردانی شد.