جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

مدیرکل جدید صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی معرفی شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

مدیرکل جدید صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی معرفی شد

 

در مراسمی علیرضا آیینه دار به عنوان مدیر کل جدید صدا و سیمای خراسان جنوبی معرفی و از خدمات محمد ثقفی مدیر کل سابق قدردانی شد. 

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، معاون امور استانهای صدا و سیمای جمهوری اسلامی در این مراسم، پیشبرد اهداف رسانه ملی در همه ابعاد را نیازمند همکاری همه جانبه دستگاه های اجرایی دانست.

دکتر دارابی گفت: 5 هزار نقطه در کشور به دلیل موقعیت جغرافیایی و پراکندگی جمعیت از پوشش شبکه های صدا و سیما برخوردار نیستند که امیدواریم با حمایت دولت و مجلس این نقاط هم زیر پوشش صدا و تصویر رسانه ملی برود.

وی  به فعالیت 140 شبکه رادیویی و تلویزیونی به 35 زبان فرا ملی در صدا و سیمای جمهوری اسلامی اشاره کرد و افزود:از این تعداد 70 شبکه در استانها فعال است که خود یک قدرت رسانه ای مبتنی بر ویژگی های بومی و منطقه ای استان هاست.

معاون امور استانهای صدا و سیمای جمهور اسلامی، وظیفه اصلی شبکه های استانی رسانه ملی را کمک به توسعه هر استان بر اساس ویژگی های آن بر شمرد و گفت:صدا و سیما باید علاوه بر اطلاع رسانی و امید آفرینی، زبان گویای مردم باشد و با نقد منصفانه زمینه رفع مشکلات را فراهم کند.

دکتردارابی همچنین به سابقه تاریخی و فرهنگی خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: صدا و سیمای خراسان جنوبی با وجود تازه تأسیس بودن، توانسته با تلاش کارکنان و مدیرانش در کشور حائز رتبه های برتر شود که جای تقدیر دارد.

وی افزود: برای افزایش پوشش دیجیتال در خراسان جنوبی 2 میلیارد تومان از اعتبارات صدا و سیما و یک میلیارد تومان از اعتبارات استانداری اختصاص می یابد تا در آینده ای نزدیک جشن پایان سیگنال رسانی دیجتال در خراسان جنوبی برگزار شود.